جستجو

جوملا چيست

آشنائي با جوملا

جوملا چيست؟

جوملا! يک سيستم مديريت محتوا تحت وب است که در طراحي وب سايت و برنامه هاي تحت اينترنت قابل استفاده است. همچنين جوملا يک برنامه open source ميباشد که به طور رايگان دراختيار همه قرار دارد. جوملا مي تواند به سادگي در کنترل تمامي قسمت هاي وب سايت شما، از اضافه کردن محتوا و تصوير تا بروز رساني کاتالوگ محصولات و صفحات استفاده شود.

از جوملا براي طراحي يک صفحه شخصي ساده تا تجارت آنلاين مي توان استفاده کرد. بسته نرم افزاري جوملا! طوري طراحي شده که حتي کاربران عادي هم مي توانند آن را به سادگي نصب کنند. اکثر کاربران در نصب و استفاده از نرم افزار جوملا فارسي به مشکلي بر نخورده اند کما اينکه کاربران مبتدي از پشتيباني فراوان برخوردارند. هنگامي که جوملا! نصب و آماده به کار شد، حتي کاربران مبتدي مي توانند به سادگي محتوا را اضافه و يا ويرايش، عکس ها را بروزرساني و اطلاعاتي را که جربان حياتي شرکت شماست کنترل کنند.

هر شخصي با دانش مقدماتي پردازش متن ميتواند يک سايت مبتني بر جوملا! را مديريت کند. توسط يک واسط مبتني بر مرورگر اينترنتي شما قادر خواهيد بود تا به راحتي مطالب يا اخبار جديد را اضافه، صفحات پرسنلي، ليست مشاغل و عکس هاي محصولات را کنترل و تعداد نامحدودي بخش و مطلب روي سايت خود ايجاد کنيد. جوملا! سهم بسزائي در اداره و رهبري محتويات مورد احتياج براي راه اندازي سايت شما را بازي مي کند.

براي بسياري از کاربرها، قدرت واقعي جوملا! در ساختار برنامه آن قرار دارد که دست هزاران کاربر حرفه اي در سر تا سر جهان را براي خلق add-ons (ضمائم) و پسوند ها extension قوي باز گذاشته است. چند نمونه از extension هاي موجود عبارتند از: ديناميک براي سازنده ها، دايرکتوري هاي تجاري يا سازماني، مديريت اسناد، تصوير و گالري هاي چند رسانه اي، ابراز هاي سبد خريد و تجارت الکترونيکي، نرم افزار گپ و محل و تالارهاي گفتگو و تبادل نظر، تقويم و ...

بسته نصب جوملا فارسی 1.6.3

v دریافت جوملا فارسی - فرمت tar.gz

v دریافت جوملا فارسی - فرمت zip

بسته نصب جوملا فارسی 1.5.23

vدریافت جوملا فارسی - فرمت tar.gz

vدریافت جوملا فارسی - فرمت zip

کتاب راهنماي جوملا

در اين کتاب که توسط نويد زراعتي (از اعضاي تيم جوملا فارسي) نوشته شده است، ابتدا به بيان مقدمه اي درباره جوملا و سپس به آموزش نصب و پيکربندي جوملا فارسي، ايجاد و مديريت محتوا، مديريت جوملا، افزونه هاي (الحاقات) جوملا، ساخت قالب براي جوملا، نکات امنيتي و برخي نکات پيشرفته پرداخته شده است.

دريافت کتاب راهنماي جوملا


جوملای فارسی

جوملا، چند سالی است که فارسی را پشتیبانی می‌کند. اخیرا نیز نسخه 1.5 جوملای فارسی منتشر شد. این نسخه، که هشتمین نسخه حرفه‌ای فارسی جوملا است، از دایره افزونه‌ها و امکانات بیشتری نسبت به نسخه‌های قبلی برخوردار است. شاید بزرگترین مشکلات نسخه‌های پیشین جوملای فارسی، کامل پشتیبانی نکردن از PHP نسخه‌های پیش از 2.5 و همچنین بروز مشکلات در بخش مدیریت نرم‌افزار بود که نسخه 1.5 جوملای فارسی، توانست این مشکلات نسخه‌های قبل از خود را برطرف کند. در این نسخه از جوملا، کامپوننت‌ها، قالب‌ها و افزونه‌های زیادی قرار داده شده است که با دانلود آنها می‌توانید سایتی به‌مراتب فارسی‌تر، که در جستجوی گوگل رتبه بالاتری دارد، داشته باشید!

از بین کامپوننت‌ها می‌توان به کامپوننت‌های دانلودها، نقشه فارسی سایت، چندزبانه‌سازی جوملا، تهیه پشتیبان فارسی، نظردهی اشاره کرد. قالب‌های نوید ایرانیان و راه شیری، از قالب‌های جدید، و افزونه‌های کوچک‌سازی تصاویر، دریافت گزارش آماریآنالیزور گوگل، خبرنامه و غیره نیز از افزونه‌های اضافه شده در آخرین نسخه جوملای فارسی است. www.joomla.ir

وردپرس فارسی

پروژه بومی‌سازی وردپرس نیز چندین سال پیش، و با ارائه افزونه‌ها و پوسته‌های فارسی برای وردپرس آغاز و کم‌کم زبان فارسی وارد متن نرم‌افزار شد. از آغاز بومی‌سازی وردپرس پوسته‌ها و افزونه‌های زیادی برای این نرم‌افزار نوشته شده است که به‌صورت رایگان در اختیار کسانی است که می‌خواهند سایتی فارسی طراحی کنند. همچنین کتابخانه قالب این وب‌سایت نیز تعداد قابل‌ توجهی قالب فارسی شده برای سلیقه‌های مختلف را در خود دارد. www.wp-persian.com


نکته در تدوين اين مطلب از سايت joomla.ir و سايت barsam.ir استفاده شده است.

Copyright © Arash Habibi - ParsModir.com