آموزش تکنیک ویکور VIKOR

اسلایدهای جزوه آموزش ویکور VIKOR

نام فایل: جزوه آموزش ویکور VIKOR

تهیه کننده : حمیده نقاده و افسانه بیجاری

محتویات: اسلایدهای آموزشی تکنیک ویکور

نوع فایل : ۴۰ اسلاید آموزشی تکنیک ویکور به صورت PDF

روش ویکور یک روش تصمیم گیری چندمعیاره برای حل یک مسأله تصمیم گیری گسسته با معیارهای نامتناسب (واحدهای اندازه گیری مختلف) و متعارض توسط اپروکویک و تزنگ ایجاد شده است. کلمه ویکور VIKOR بر برگرفته از نام صربستانی VlseKriterijumska Optimizacija I Kompromisno Resenje به معنای بهینه سازی چند معیاره و حل سازشی یا Multi-criteria optimization & compromise solution است.

روش ویکور VIKOR برای بهینه سازی چند معیاره سیستم های پیچیده توسعه یافته است. این روش روی دسته بندی وانتخاب از یک مجموعه گزینه ها تمرکز داشته و جواب های سازشی را برای یک مسأله با معیارهای متضاد تعیین می کند، به طوری که قادر است تصمیم گیرندگان را برای دستیابی به یک تصمیم نهایی یاری دهد. در روش ویکور VIKOR جواب سازشی نزدیکترین جواب موجه به جواب ایده آل است که کلمه سازش به یک توافق متقابل اطلاق می گردد. این جواب سازشی یک شاخص رتبه بندیچند معیاره بر اساس نزدیکی به جواب ایده آل را مطرح می سازد.

دانلود اسلایدهای آموزشی ویکور


آموزش تکنیک ویکور در فایل اکسل

ویکور در اکسل

یک فایل آموزش تکنیک ویکور همراه با مثال کاربردی در نرم افزار اکسل تهیه شده است. گزارش و تفسیر عملیات انجام شده در فایل ضمیمه ارائه شده است. مساله حل شده به صورت کامل در اکسل کدنویسی شده است. اگر فکر میکنید یک کتاب مفصل ارائه شده اینطور نیست. یک جزوه ساده و کاربردی آموزش ویکور در اکسل است که در ۵ گام تکنیک ویکور را آموزش داده است.

10000 تومان – خرید