آزمون دکتری مهندسی صنایع 91

دفترچه آزمون دکتری مهندسی صنایع ۱۳۹۱

دفترچه آزمون کنکور دکتری تخصصی مهندسی صنایع سال ۱۳۹۱ به همراه نمونه سوالات آزمون دکتری سراسری سازمان سنجش برای آمادگی آزمون ارشد ارائه شده است. پژوهشگران جهت دریافت دفترچه سوالات آزمون دکتری تخصصی متمرکز سال ۹۱ می‌توانند از لینک زیر برای سفارش استفاده نمایند. فایل‌های آزمون دکتری ۹۱ به صورت فایل PDF است.

محتویات: دفترچه آزمون زبان انگلیسی + استعداد تحصیلی + سوالات تخصصی

کل مجموعه: سوالات دکتری تخصصی مهندسی صنایع ۹۱ – نوبت صبح و عصر

سوالات دکتری تخصصی مهندسی صنایع ۹۱ و سوالات زبان و استعداد تحصیلی 

معرفی دکتری مهندسی صنایع

دکتری مهندسی صنایع به جنبه های نظری و پژوهشی طراحی و نصب سیستم ها می پردازد. سیستم هایی که شامل انسان، مواد، اطلاعات، انرژی و تجهیزات است. این سیستم ها برای تولید کالاها و ارائه خدمات مطلوب به کار می رود. هدف رشته مهندسی صنایع تسلط و دست یابی دانشجویان به مباحث علمی در زمینه کسب توانایی در انجام پژوهش و نوآوری و کمک به پیشرفت و گسترش مرزهای دانش می باشد. گرایش های دکتری مهندسی صنایع عبارتند از گرایش بهینه سازی سیستم ها، گرایش سیستم های سلامت، گرایش لجستیک و زنجیره تامین، گرایش سیستم های کلان، گرایش مهندسی مالی، گرایش مدیریت مهندسی، گرایش کیفیت و بهره وری، گرایش مدیریت پروژه و گرایش سیستم های اطلاعاتی.

طول دوره دکترای صنایع حداقل ۳ و حداکثر ۴ سال پس از کارشناسی ارشد بوده که شروع آن از زمان ثبت نام می باشد. دوره شامل دو مرحله آموزشی و پژوهشی است. حداکثر طول مدت مجاز مرحله آموزشی چهار نیمسال و نظام آموزشی آن واحدی خواهد بود. مرحله پژوهشی پس از پایان مرحله آموزشی است که با موفقیت در امتحان جامع شروع و با تدوین رساله پژوهشی و دفاع از آن خاتمه می یابد. تعداد کل واحد های دوره دکتری مهندسی صنایع ۳۶ واحد و تعداد واحد های درسی دوره آموزشی ۱۸ واحد است که از مجموعه دروس تخصصی مشخص می شود. درس هایی که دانشجو در دوره کارشناسی ارشد گذرانده باشد، نمی تواند در برنامه دانشجو قرار گیرد.