پرسشنامه زنجیره تامین گردشگری درمانی

دانلود پرسشنامه زنجیره تامین گردشگری درمانی

فایل ورد پرسشنامه زنجیره تامین گردشگری درمانی

هدف : بررسی زنجیره تامین گردشگری درمانی

منبع معتبر : دارد

روایی و پایایی : دارد

تعریف مفهومی و عملیاتی : دارد

تعداد سوالات: ۲۵ گویه با طیف لیکرت ۵ درجه

ابعاد: حمل و نقل، بیمه، امکانات اقامتی، بیمارستان، شیمی و دارو سازی.

2000 تومان – خرید

تعریف مفهومی زنجیره تامین گردشگری درمانی

زنجیره تامین : زنجیره تأمین شامل تمامی بخش هایی می باشد که بصورت مستقیم یا غیر مستقیم در تأمین خواسته ی مشتریان با یکدیگر در ارتباط هستند. این بخش ها می توانند شامل تولید کننده، تامین کننده، حمل و نقل کنندگان، انبارها، خرده فروشی هاو مشتریان باشند. این بخش ها فعالیت هایی چون توسعه محصول جدید، بازاریابی، عملیات اجرایی، توزیع، خدمات مالی، خدمات مشتری و موارد دیگر را شامل می شود.

گردشگری درمانی : گردشگری پزشکی یا گردشگری درمانی (Medical Tourism ) شاخه‌ای از گردشگری سلامت یا Health Tourism است که در آن شخص از کشوری پیشرفته به سایر نقاط دنیا سفر می‌کند تا از خدمات پزشکی کشور مقصد در مراکز درمانی بهره‌مند شود. در اغلب موارد، هدف از توریسم پزشکی بهره‌مندی از قیمت پایین خدمات پزشکی یا دریافت سریع‌تر خدمات در سایر نقاط دنیاست.

زنجیره تامین گردشگری درمانی : زنجیره تامین توریسم سلامت و درمان یک مجموعه ی پویا از جریان اطلاعات، محصول و سرمایه در بین سطوح مختلف خود است، که گردشگران (بیماران) تنها یک جزء درگیر و درونی در زنجیره تأمین می باشد. پس می توان گفت اولین هدف زنجیره تأمین، ایجاد رضایت برای نیازهای گردشگران (بیماران) در فرآیند تأمین و همچنین تولید سود برای خود زنجیره تأمین می باشد.