پایگاه علمی-پژوهشی پارس مدیر
تحلیل آماری پروژه‌های مدیریت و مهندسی صنایع

تحلیل آماری مدیریت تحلیل GIS پایان نامه مدیریت
ارسال پیام
کانال تلگرام پارسمدیر

آموزش کامل طراحی سایت - درس سی و هشت

درایور پارسی ساز کیبورد

نویسنده برنامه: آرش حبیبی

کیبورد آنلاین فارسی

با استفاده از این کیبورد یک مشکل اساسی در نوشتن اعداد فارسی یونیکد حل می‌شود. یک مشکل اساسی تبدیل اعداد 123 به اعداد یونیکد ۱۲۳ می‌باشد. همینطور حرف ی و ک فارسی با ي و ك عربی تفاوت دارد. این مشکل نیز توسط کیبورد پارسی‌ساز آنلاین پارس‌مدیر حل شده است. با استفاده از پارسی‌ساز کیبورد پارس‌مدیر به صورت آنلاین کاراکترهای یونیکد شده در اختیار کاربران است.     

سیستم های کامپیوتری برای نمایش سمبل ها و علامات به هر کدام از آنها یک عدد اختصاص می دهند و با اینکار یک استاندارد برای خودشان ایجاد می کنند که علامات و سمبل ها را بتوانند نمایش دهند. Unicode و ASCII هر دو از استانداردهایی هستند که برای Encoding متن ها استفاده می شوند. دو استاندارد مهم ASCII و Unicode بسیار پر کاربرد هستند و بیشترین استفاده را در استانداردهای Encoding به خودشان اختصاص می دهند.

طراحی و توسعه استاندارد Encoding یونیکد توسط یک سازمان عام المنفعه به نام کنسرسیوم Unicode انجام شد. استاندارد Unicode با اکثر زبان های برنامه نویسی از قیبل Java ، XML ، Microsoft .Net و ... سازگاری کامل دارد. اشکال سمبلیک و نمادهای تجاری با استفاده از مکانیزم هایی که در قالب کاراکترها در Unicode ایجاد شده بودند براحتی در دسترس کاربران قرار گرفته اند. با ابداع شدن استاندارد Unicode یک تحول و نوآوری گسترده در طراحی های گرافیکی ، متن ها ، قالب های تصویری و به طول کلی در دنیای وب و برنامه نویسی ایجاد شد. همانطور که عنوان کردیم در Encoding یا کدگذاری همه علامت ها و سمبل ها در قالب یک عدد منحصر به فرد نمایان می شوند و این باعث می شود که اعداد و سمبل ها براحتی در شبکه ها مختلف و محیط وب منتقل شوند و نیازی به ایجاد کردن عکس برای آنها نباشد. جدیدترین نسخه هایی که از Unicode ارائه شده اند بیش از 109000 کاراکتر ، چارت های گرافیکی ، متدولوژی های کدگذاری ، استانداردهای کدگذاری ، نمایش دو طرفه و بسیاری دیگر از امکانات را درون خود دارند. UTF-8 یکی از انواع استانداردهای Unicode است که امروزه بیشترین استفاده را دارد.

ASCII مخفف کلمه های American Standard Code for Information Interchange می باشد که ترجمه فارسی آن کد استاندارد آمریکایی برای تبادلات اطلاعاتی است. کدگذاری یا Encoding ای که ASCII بر پایه و اساس آن ایجاد شده است بر اساس ترتیب حروف الفبای انگلیسی طراحی شده است. تمامی ماشین های کدگذاری داده های امروزی از استاندارد ASCII همانند استانداردهای دیگر موجود در این زمینه پشتیبانی می کنند. ASCII برای اولین بار در یک Tele-Printer هفت بیتی مورد استفاده قرار گرفت. با معرفی شدن ساختار دودویی و استفاده از سیستم دودویی در ساختار پردازشی تحولی شگرف در عرصه محاسبات به وجود آمد. امروزه تقریبا همه سیستم های کامپیوتری اعم از شخصی و سازمانی از زبان باینری به عنوان هسته اصلی کارها برای انجام عملیات های کدگذاری یا Encoding و کدبرداری یا Decoding استفاده می کنند. حتی بیشتر زبان های برنامه نویسی امروزی نیز بر پایه و اساس منطق دودویی کار می کنند. همانطور که ساختار باینری باعث بهبود کار کردن PC های ما و برقراری ارتباط ساده تر برای افراد با کامپیوتر می شود ، ASCII نیز برای ساده کردن برقراری ارتباطات مورد استفاده قرار می گیرد.

طراحی سایت ارزان و مطمئن
درباره پارس‌مدیر

درباره پارس‌مدیر

پایگاه علمی-پژوهشی پارس‌مدیر کانون اندیشه پژوهشگران مدیریت و مهندسی صنایع است. آموزش روش تحقیق علمی مدیریت، آموزش نگارش پایان نامه و مقاله، آموزش و لینک دانلود نرم‌افزارهای تخصصی، راهنمای کامل ارشد و دکتری، خلاصه کتاب، پایگاه مقاله مدیریت و زبانکده مجازی در دسترس دانشجویان مدیریت و مهندسی صنایع قرار دارد.

پارس‌مدیر بزرگترین وب سایت ویژه دانشجویان و پژوهشگران تحصیلات تکمیلی مدیریت و مهندسی صنایع است.

پذیرش و انجام تحلیل آماری

پایگاه قابل اعتماد پارس‌مدیر

شماره پشتیبانی: ۴۶۷۲۳۹۳ - ۰۹۳۷ ||| ۶۲۳۲۷۶۰ - ۰۹۱۲

برند پارس مدیر
Copyright © Arash Habibi - Parsmodir.com