نرم‌افزار لیزرل LISREL

دانلود نسخه کامل و بدون محدودیت نرم‌افزار لیزرل (LISREL)

نسخه ۱۰.۲ لیزرل به صورت کامل

این نسخه از نرم‌افزار لیزرل به صورت کامل فعال شده است. قبل از نصب این نرم‌افزار در پوشه نصب حتما فایل ویدیوی آموزشی را مشاهده کنید.

یک فایل ویدیوی آموزشی با نام Watch me در پوشه نصب وجود دارد. این ویدیو را قبل از نصب مشاهده کنید.

نسخه ۹ لیزرل به صورت محدود

نرم‌افزار LISREL 9 به صورت نسخه محدود و دانشجویی ارائه شده است. این نسخه از لیزرل هرگز محبوب کابران نشد.

دانلود LISREL 9

نسخه ۸ لیزرل بدون محدودیت

نرم‌افزار LISREL 8.8 به صورت نسخه کامل و بدون محدودیت در اختیار پژوهشگران قرار گرفته است.

دانلود LISREL 8

اکتیوکردن نسخه کامل لیزرل (LISREL)

پس از دانلود نسخه کامل LISREL فایل‌ها را از حالت زیپ خارج کنید. در پوشه ایجاد شده فایل نصب نرم‌افزار را اجرا کنید. زمانیکه عملیات نصب تکمیل شد نرم‌افزار را اجرا نکنید. به پوشه محتویات فایل زیپ شده برگردید و وارد پوشه crk شوید.

چنانچه فرایند اکتیوسازی را بلد نیستید کافی است فایلهائی که در این پوشه قرار دارد را کپی کرده و به پوشه‌ای که نرم‌افزار را نصب کرده‌اید منتقل کنید (معمولا نرم‌افزارها در درایو C نصب می‌شوند). اگر یک کاربر حرفه‌ای هستید دستورالعمل‌های فایل‌های راهنما را بخوانید و به پیش بروید. اگر هم یک کاربر بسیار مبتدی هستید بهتر است نسخه دانشجوئی لیزرل را دانلود کنید.

آموزش نرم‌افزار لیزرل (LISREL)

نرم‌افزار لیزرل یک برنامه کاربردی است که برای حل مسائل مدل معادلات ساختاری و تحلیل عاملی تاییدی کاربرد دارد. این نرم‌افزار توسط کارل یورسکاگ و دگ سوربوم طراحی گردید. کتاب آموزش کاربردی نرم‌افزار لیزرل نوشته مریم عدن ور و آرش حبیبی توسط انتشارات جهاد دانشگاهی منتشر شده است. برای خرید نسخه چاپی کتاب از سایت جهاد دانشگاهی از لینک زیر استفاده کنید. همچنین یک جزوه ساده نیز برای یادگیری سریع کار با لیزرل آماده شده است. جزوه آموزش لیزرل تنها برای یادگیری سریع و آسان نرم‌افزار Lisrel تدوین شده و مباحث پیچیده آماری را شامل نمی‌شود.

لیزرل Lisrel مخفف linear structural relations است. نرم‌افزار تحلیل آماری لیزرل LISREL جهت محاسبات تحلیل عامل و مدل معادلات ساختاری استفاده می‌شود. نرم‌افزار لیزرل LISREL مکمل نرم‌افزار اس پی اس اس است که در علوم انسانی و علوم اجتماعی استفاده می‌شود. این نرم‌افزار کارهای گرافیکی را بهتر از نرم‌افزار SPSS انجام می‌دهد. با استفاده از لینک دانلود نسخه کامل LISREL می‌توانید همواره آخرین نسخه دانشجوئی لیزرل را از سایت سازنده آن دریافت کنید. البته این نسخه محدودیت هائی دارد. می‌توانید نسخه کامل و فول ورژن لیزرل را می‌توانید از سایت پارس‌مدیر به رایگان دریافت کنید.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله