نرم‌افزار SPSS

نرم‌افزار SPSS یک برنامه کاربردی است که برای انجام آزمون‌های آماری شامل آمار توصیفی و آمار استنباطی قابل استفاده است. اس پی اس اس SPSS مخفف Sciences Statistical Package for the Social به معنی بسته آمارى براى علوم اجتماعى است. نرم‌افزار تحلیل آماری SPSS جهت آزمون فرضیه‌های آماری و تحلیل رگرسیون و کوارایانس بسیار توانمند است. نظر به حجم بالای این نرم‌افزار مجبور شدیم از لینک دانلود سایت کمکی استفاده کنیم.

IBM SPSS Statistics نرم‌افزار رایانه‌ای است که برای تحلیل‌های آماری به کار می‌رود. SPSS مخفف عبارت Sciences Statistical Package for the Social به معنی بسته ی آماری برای علوم اجتماعی می‌باشد. پس از خریداری شدن شرکت سازنده این نرم‌افزار توسط IBM در ۲۸ جولای ۲۰۰۹ این نرم‌افزار با نام PASW که مخفف Predictive Analytics SoftWare است منتشر شد. اما در نسخه ۱۹ دوباره نام SPSS Statistics را اختیار کرد.

این نرم‌افزار برای تحلیل‌های آماری پارامتریک و ناپارامتریک به صورت گسترده‌ای استفاده می‌شود. این نرم‌افزار توسط پژوهشگران بازار و داد و ستد، پژوهشگران سلامتی، شرکت‌های نقشه ‌برداری، دولتی، پژوهشگران آموزشی، سازمان‌های بازاریابی و … به کار می‌ رود. افزون بر تحلیل‌های آماری، مدیریت داده‌ها و مستندسازی داده‌ها نیز از ویژگی‌های نرم‌افزار هستند.

دانلود نرم‌افزار SPSS

اکتیو کردن نسخه کامل SPSS

  • پس از دانلود نسخه کامل SPSS فایلها را از حالت زیپ خارج کنید.
  • در پوشه ایجاد شده فایل نصب نرم‌افزار را اجرا کنید.
  • زمانیکه عملیات نصب تکمیل شد نرم‌افزار را اجرا نکنید. به پوشه محتویات فایل زیپ شده برگردید و وارد پوشه Crack شوید.
  • کافی است فایلهائی که در این پوشه قرار دارد را کپی کرده و به پوشه‌ای که نرم‌افزار را نصب کرده‌اید منتقل کنید.
  • معمولا نرم‌افزارها در درایو C نصب می‌شوند
  • اکنون می‌توانید به سادگی از نرم‌افزار SPSS استفاده کنید.

کتاب آموزش نرم‌افزار SPSS

کتاب آموزش جامع نرم‌افزار SPSS نوشته آرش حبیبی در ۲۰۰ صفحه توسط پایگاه پارس مدیر منتشر شده است. برای آشنایی با فهرست مطالب و دانلود فایلهای ضمیمه کتاب از لینک زیر استفاده کنید. در کتاب آموزش SPSS تمامی تکنیک‌ها همراه با مثال عددی آموزش داده شده و کاملا تصویری است.

دانلود فهرست مطالب و فایل داده‌های آموزشی کتاب SPSS

لینک دانلود کتاب آموزش SPSS

دانلود SPSS Legacy Viewer

در مورد جدید بودن نسخه نرم‌افزارها خیلی حساس نباشید. دقت کنید از نسخه SPSS 15 به بعد ساختار داده‌ها عوض شد و جالب این است که فایل‌های قدیمی که با نسخه ۱۵ یا قبل تر ذخیره شده است با نسخه‌های جدید قابل مشاهده نیست. برای مشاهده این فایل‌ها باید یا همان نسخه‌های قدیمی را تهیه و نصب کنید یا از SPSS Legacy Viewer استفاده کنید. با استفاده از این نرم‌افزار رایگان می‌توانید نسخه‌های قدیمی نرم‌افزار SPSS را به سادگی باز کرده و مرور کنید. در صورتیکه کار بار نسخه‌های جدید نرم‌افزار اس.پی.اس.اس SPSS دشوار بود پیشنهاد می‌شود برای دانلود اس پی اس اس spss از ورژن SPSS 18 استفاده کنید.

دانلود SPSS Legacy Viewer

4.3 3 رای ها
امتیازدهی به مقاله