انجمن بازاریابی آمریکا

انجمن بازاریابی آمریکا (American Marketing Association) یک مرکز حرفه‌ای متشکل از اساتید بازاریابی است که در سال ۱۹۳۷ میلادی در امریکا تاسیس شد. این مرکز با هدف بررسی تئوری‌های مدیریت بازاریابی در سطح آکادمیک (دانشگاهی) و علمی تاسیس شد. انجمن بازاریابی امریکا، بزرگترین تشکل بازاریابی در دنیا است. این انجمن بیش از ۳۰ هزار نفر عضو دارد. این افراد در سراسر دنیا با انجمن همکاری دارند، آموزش می‌دهند و مطالعه در حوزه بازاریابی می‌دهند.

این انجمن بیک سازمان هدایت کننده و منبع اساسی برای بازاریاب‌ها و دانشگاهیان است. انجمن ازاریابی امریکا از همه تئوری‌ها و اعضای خود به لحاظ علمی حمایت می‌نماید. پشتیبانی از تئوری‌های خلاقانه و کمک به حوزه‌های عملیاتی در روند تغییرات بازارها و بررسی اطلاعات و ارتباطات ارزشمند از وظایف این انجمن می‌باشد.

مأموریت انجمن بازاریابی آمریکا AMA

انجمن بازاریابی آمریکا  یک سازمان حرفه‌ای برای راهنمایی و هدایت علمی و عملی از افراد و سازمان‌ها جهت توسعه علم بازاریابی در سراسر جهان است. در حال حاضر، مجلات معتبر علمی-پژوهشی در زمینهٔ بازاریابی توسط این انجمن منتشر می‌گردد.

نقش اساسی انجمن بازاریابی امریکا ایجاد تالارهای گفتگو جهت ارتباط میان افراد و پرورش علم بازاریابی به صورت مشاکتی و فراهم آوردن منابع، ابزار، آموزش و پشتیبانی از تئوری‌های علمی و عملی بازاریابی به عنوان یک رهبر در سراسر دنیا است. این مرکز به عنوان مرجع خوبی برای تعریف مفاهیم تخصصی بازاریابی مورد توجه پژوهشگران است. در پایگاه پارس‌مدیر نیز از اطلاعات تخصصی این مرکز به صورت گسترده استفاده می‌شود.

تاریخچه پیدایش انجمن بازاریابی آمریکا

در سال ۱۹۱۵ همایش کلوپ‌های وابسته تبلیغاتی جهان برگزار شد. یک گروه از مدرسین بازاریابی (تبلیغات) انجمن ملی مدرسین تبلیغات را بنا نهادند. بحث اولیه پیرامون تعریف تبلیغات و مطالعه تبلیغات بود. نام گروه  به انجمن ملی مدرسین بازاریابی و تبلیغات تغییر کرد و نهایتا بر روی گسترش بازاریابی، همکاری مربیان رشته‌های مختلف از جمله اقتصاددانان و حسابداران، تمرکز کردند. حدود ۱۵ سال بعد یک سازمان دوم به نام جامعه بازاریابی آمریکا بنیان نهاده شد و به علم بازاریابی اختصاص داده شد.

نخستین رئیس این مرکز در هنگام پیدایش آن بیان کرد نیاز به پیدا کردن راه‌هایی داریم که هزینه‌های بازاریابی را کاهش دهد. او نگرانی خود را درباره انتقادهای وارده به بازاریابی ابراز کرد. همچنین از علاقه خود برای پیدا کردن ابزار و دستگاه‌های مفید در بازاریابی سخن گفت. این دو سازمان به طور مشترک مجله بازاریابی را در سال ۱۹۳۶ به چاب رساندند. سپس در سال ۱۹۳۷ ادغام شدند تا انجمن بازاریابی آمریکا را تشکیل دهند. در سال‌های آغازین مرکز  انجمن در دانشگاه ایلینوی بود و سرانجام با افزایش کارکنان حرفه‌ای، دفتر اصلی  به شیکاگو منتقل شد.

3.7 6 رای ها
امتیازدهی به مقاله