پرسشنامه مدیریت زمان

دانلود پرسشنامه مدیریت زمان دارای روایی، پایایی، منبع استاندارد و تعریف مفهومی و عملیاتی

نوع فایل: ورد

منبع: استاندارد

شیوه تفسیر: دارد

روایی و پایایی : دارد

تعریف: مفهومی و عملیاتی

تعداد سوالات: ۱۴ گویه با طیف لیکرت ۵ درجه

تعریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه مدیریت زمان

مدیریت زمان یا Time management عمل یا فرایند طراحی به‌کارگیری کنترل آگاهانه بر روی زمانی است که صرف فعالیت‌های مشخص می‌شود، به خصوص به منظور افزایش اثر بخشی، کارایی یا باروری می‌شود. از دغدغه‌های مهم امروزی که هر فردی به آن فکر می‌کند، مدیریت زمان است. مدیریت زمان برای هر فردی که به موفقیت فکر می‌کند ضروری و پر اهمیت است. مدیریت زمان فرایند نظم بخشیدن و برنامه‌ریزی تخصیص زمان برای فعالیت‌های خاص است. مدیریت زمان یک مقوله زیربنایی در پرسشنامه تولید به هنگام است.

مدیریت زمان یکی از مهمترین مهارت‌های مدیران است که نقش کلیدی در موفقیت دارد و به ما کمک می‌کند تا بتوانیم کنترل زمان و زندگی خود را به دست بگیریم. مدیریت زمان فرایند سازمان‌دهی و نقشه‌پردازی برای چگونگی تقسیم زمان میان فعالیت‌های به‌خصوص است. مدیریت زمان مناسب موجب می‌شود هوشمندانه‌تر عمل کنید – نه سخت تر– پس در واقع شما کار بیشتر را در زمان کمتر انجام خواهید داد، حتی وقتی که زمان کم است و فشار زیاد است. شکست در مدیریت زمانتان به اثربخشی شما اسیب می‌رساند و موجب استرس می‌شود.

مدیریت زمان فرایند برنامه‌ریزی و تمرین کنترل آگاهانه زمان جهت انجام فعالیت‌های سازمانی است که کارایی، اثربخشی و بهره‌وری را بهبود می‌بخشد. این مفهوم بسیار کلی است و برای همه امور زندگی قابل استفاده است اما در تئوری‌های مدیریت و سازمان نیز کاربرد دارد. اجرای یک برنامه‌ی مشخص و باثبات در سازمان بسیار ضروری است و این برنامه‌ریزی‌ تنها با مدیریت زمان محقق می‌گردد. برای سنجش این مقوله در سازمان از پرسشنامه مدیریت زمان استفاده کنید.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله