کتاب بازاریابی بین‌الملل

عنوان: کتاب بازاریابی بین‌الملل

نام اصلی کتاب: international marketing

نویسنده: میرزا حسن حسینی

ناشر: انتشارات پیام نور

نوع فایل: اسلایدهای پاورپوینت

زبان کتاب: فارسی

پسورد: ندارد

دانلود پاورپوینت کتاب بازاریابی بین‌الملل

درباره کتاب بازاریابی بین‌الملل

بازاریابی بین‌الملل International Marketing اقدامات بازاریابی در مقیاس جهانی مبتنی بر شناخت فرصت‌ها و تهدیدها برای دستیابی به اهداف جهانی است. کوشش‌های بازاریابی در سطح بین‌الملل براساس شناخت وجوه تفاوت و تشابه محیط‌های انجام معاملات تجاری جهت می‌یابد. بازاریابی بین‌المللی، در ساده‌ترین سطح خود، فرایندی است که در آن یک شرکت تجاری باید در مورد آمیخته بازاریابی خود در ورای مرزهای کشورش تصمیم‌گیری کند. پیچیده‌ترین سطح آن، شامل ایجاد واحد تولیدی و هماهنگ کردن استراتژی بازاریابی شرکت در سراسر جهان می‌باشد.

طبق تعریفی دیگر، بازاریابی بین‌المللی عبارت است از انجام فعالیت‌های تجاری برای رساندن کالا و خدمات یک شرکت به مشتریان یا مصرف‌کنندگان خود در بیش از یک کشور، به منظور کسب سود. منظور از تقسیم بازار این است که بازاری وسیع را با روشی به بخش‌های کوچکتر تقسیم کنیم. به‌طوریکه در هر کدام از آنها یکنواختی بیشتری از نظر عرضه و تقاضا وجود داشته باشد.

در کتاب بازاریابی بین‌الملل مراحل و اصول بازاریابی به صورت استاندارد و عمومی ارائه شده است. به‌طوریکه در همه بازارها و کشورها قابل اجرا است. وجه تمایز بازاریابی داخلی و بازاریابی بین‌المللی در حوزه فعالیت آنهاست. همین تفاوت مهم مبحث جدید بازاریابی بین‌المللی را بوجود می‌آورد. از جمله مسائل مورد توجه در آن، آگاهی از مسائل کشور (های) دیگر، اتخاذ استراتژی‌های مناسب برای ورود به کشورها و بازارهای مختلف و انجام اقدامات خاص در بازارهایی است که برای خارجیان تا حدی با اطمینان کمتر و ریسک بالاتر همراه است. بازاریابی بین‌المللی عبارت است از شناخت نیازهای مردم سراسر جهان و بازاریابی کالا و خدمات از یک کشور به کشوری دیگر. تفاوت اصلی بین بازاریابی داخلی و بازاریابی بین‌المللی این است که بازاریابی بین‌المللی استفاده از اصول بازاریابی برای بیش از یک کشور است.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله