کتاب مدیریت رفتار مصرف کننده

عنوان: کتاب مدیریت رفتار مصرف‌کننده : تدوین استراتژی بازاریابی

نام لاتین کتاب : Consumer Behavior: Building Marketing Strategy

نویسنده : دلبرت هاوکینز و دیوید ماردباخ

ترجمه: الف احمد روستا و عطیه بطحایی

ناشر : انتشارات سارگل

نوع فایل :‌ PDF

تعداد صفحات : ۳۸ صفحه

دانلود کتاب رفتار مصرف‌کننده هاوکینز

درباره کتاب مدیریت رفتار مصرف‌کننده

این اثر ارزشمند به جهت پوشش کلیه مباحث علم مدیریت رفتار مصرف‌کننده نظیر مباحث رفتاری، اجتماعی، انگیزشی، احساسی و ارایه نمونه‌های بی‌شمار از تأثیرات مباحث فوق در موفقیت و شکست شرکت‌ها، بررسی‌ روندها و ایده‌های نوین در جهت اتخاذ استراتژی بازاریابی، بررسی‌ پیامدهای اجتماعی و اخلاقی این تصمیمات بر جوامع و تحلیل جزء به جزء فرآیند تصمیم‌گیری مصرف‌کنندگان، در نوع خود بی‌نظیر است.

چارچوب مطالب کتاب مدیریت رفتار مصرف‌کننده به نحوی است که از ذکر مطالب تکراری، پیچیده و خسته‌کننده برای مخاطبان اجتناب شده و با ارایه مباحث کاربردی، بینش مصرف‌کننده، چک لیست تدوین استراتژی بازاریابی بر اساس تحلیل رفتار مصرف‌کننده و گسترش حوزه هر بحث به فضای اینترنت، خوانندگان را به بهترین شیوه با موضوعات آشنا و درگیر می‌سازد. تصور عمومی بر این است که رفتار مصرف‌کننده، چگونگی خرید کالاها و خدمات توسط افراد می‌باشد. اما در واقع رفتار مصرف‌کننده چیزی بیشتر از خرید کالاها و خدمات توسط افراد است. رفتار مصرف‌کننده را به طور کلی چنین تعریف می‌نمایند: تصمیم نهایی مصرف‌کننده با توجه به اکتساب، مصرف و خلاص شدن از کالاها، خدمات، زمان و نظرات بخشهای مختلف تصمیم‌گیری در یک دوره زمانی می‌باشد.

این حوزه تنها چگونگی خرید کالاها را شامل نمی شود. بلکه شامل استفاده از خدمات، فعالیت‌ها و عقاید نیز می‌باشد. در این کتاب کوشش شده است تا مفاهیم مربوط به خرید و مصرف تشریح شود. اگر چه حالت خرید برای بازاریابان بسیار مهم است، اما رفتار مصرف‌کننده تنها خرید را شامل نمی شود. رفتار مصرف‌کننده شامل سه فعالیت اکتساب، مصرف و خلاص شدن است.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله