کتاب مدیریت رفتار مصرف کننده

عنوان: کتاب مدیریت رفتار مصرف کننده : تدوین استراتژی بازاریابی

نام لاتین کتاب : Consumer Behavior: Building Marketing Strategy

نویسنده : دلبرت هاوکینز و دیوید ماردباخ

ترجمه: الف احمد روستا و عطیه بطحایی

ناشر : انتشارات سارگل

نوع فایل :‌ PDF

تعداد صفحات : ۳۸ صفحه

دانلود کتاب رفتار مصرف کننده هاوکینز

درباره کتاب مدیریت رفتار مصرف کننده

این اثر ارزشمند به جهت پوشش کلیه مباحث علم مدیریت رفتار مصرف‌کننده نظیر مباحث رفتاری، اجتماعی، انگیزشی، احساسی و ارایه نمونه‌های بی‌شمار از تأثیرات مباحث فوق در موفقیت و شکست شرکت‌ها، بررسی‌ روندها و ایده‌های نوین در جهت اتخاذ استراتژی بازاریابی، بررسی‌ پیامدهای اجتماعی و اخلاقی این تصمیمات بر جوامع و تحلیل جزء به جزء فرآیند تصمیم‌گیری مصرف‌کنندگان، در نوع خود بی‌نظیر است.

چارچوب مطالب کتاب مدیریت رفتار مصرف کننده به نحوی است که از ذکر مطالب تکراری، پیچیده و خسته‌کننده برای مخاطبان اجتناب شده و با ارایه مباحث کاربردی، بینش مصرف‌کننده، چک لیست تدوین استراتژی بازاریابی بر اساس تحلیل رفتار مصرف‌کننده و گسترش حوزه هر بحث به فضای اینترنت، خوانندگان را به بهترین شیوه با موضوعات آشنا و درگیر می‌سازد. تصور عمومی بر این است که رفتار مصرف کننده، چگونگی خرید کالاها و خدمات توسط افراد می‌باشد. اما در واقع رفتار مصرف‌کننده چیزی بیشتر از خرید کالاها و خدمات توسط افراد است. رفتار مصرف‌کننده را به طور کلی چنین تعریف می‌نمایند: تصمیم نهایی مصرف‌کننده با توجه به اکتساب، مصرف و خلاص شدن از کالاها، خدمات، زمان و نظرات بخشهای مختلف تصمیم‌گیری در یک دوره زمانی می باشد.

این حوزه تنها چگونگی خرید کالاها را شامل نمی شود. بلکه شامل استفاده از خدمات، فعالیت‌ها و عقاید نیز می باشد. در این کتاب کوشش شده است تا مفاهیم مربوط به خرید و مصرف تشریح شود. اگر چه حالت خرید برای بازاریابان بسیار مهم است، اما رفتار مصرف کننده تنها خرید را شامل نمی شود. رفتار مصرف کننده شامل سه فعالیت اکتساب، مصرف و خلاص شدن است.