تبدیل فایل اسکن به ورد

تبدیل فایل اسکن به ورد و متن

تکنولوژی تبدیل تصویر به متن را OCR یا Optical Character Recognition گویند. برای تبدیل فایلهای PDF که به صورت اسکن و عکس می باشند و همینطور برای تبدیل تصاویر محتوی متن به فایل Word می توانید از طریق وب سایت این کار را به صورت آنلاین انجام دهید. لینک دانلود نرم افزار تبدیل فایل اسکن به ورد ارائه شده است.

اگر office 2007 نصب کرده اید. تصویر حاوی متن را با OneNote باز کنید. روی تصویر کلیک راست کرده و گزینه Copy Text from Picture را انتخاب کنید. سپس متن را در یک فایل ورد ذخیره کنید.

اگر office 2003 نصب کرده می توانید تصاویر با فرمت TIFF را به متن تبدیل کنید. اگر فرمت تصاویر شما TIFF نیست نگران نباشید با برنامه ساده Paint انواع فایل تصویر قابل تبدیل به فرمت TIFF است. سپس آنرا با برنامه Microsoft Office Document Imaging باز کنید. روی آیکون چشم کوچک کلیک کنید تا عکس را تحلیل کند. سپس روی آیکون ورد کلیک کنید تا متن را به برنامه ورد منتقل کند.

تبدیل فایل اسکن به متن

می توانید از طریق وب سایتهای زیر تبدیل فایل اسکن به ورد را به صورت آنلاین انجام دهید.

وب سایت تبدیل آنلاین اسکن به متن

وب سایت تبدیل آنلاین اسکن به ورد

همچنین نرم افزار رایگان زیر نیز مناسب است:

نرم افزار رایگان WinScan2PDF

اما بهترین کار برای تبدیل تصویر به متن استفاده از microsoft office onenote است. این برنامه با نصب microsoft office 2003 و microsoft office 2007 نصب می شود و برای پیدا کردن آن فقط به all program در start menu بروید.