لطف‌‌علی عسگرزاده

لطف‌‌علی عسگرزاده (۱۹۲۱-۲۰۱۷) مشهور به لطفی زاده دانشمندی ایرانی الاصل است که در باکو به دنیا آمد. لطفی زاده بنیان‌گذار نظریه منطق فازی و استاد دانشگاه برکلی در کالیفرنیا است. در بخش یادکرد منابع اکثر متون فنی مربوط به منطق فازی نام او به صورت Zadeh ذکر می‌شود. وی از پدری ایرانی و مادری روس در باکو متولد شد و از جنگ جهانی دوم به این سو مقیم آمریکاست. وی در دانشگاه کلمبیا با تدریس در زمینه «تئوری سیستم‌ها» کارش را آغاز کرد. سپس به تدریس در چند دانشگاه معتبر آمریکا پرداخت. در سال ۱۹۵۹ به برکلی رفت تا به تدریس الکتروتکنیک بپردازد. از سال ۱۹۶۳ ابتدا در رشته الکتروتکنیک و پس از آن در رشته علوم کامپیوتر کرسی استادی گرفت.

پروفسور لطفی زاده دارای بیست و پنج دکترای افتخاری از دانشگاه‌های معتبر دنیاست، بیش از دویست مقاله علمی را به تنهایی در کارنامه علمی خود دارد و در هیأت تحریریه پنجاه مجله علمی دنیا مقام «مشاور» را داراست. وی یکی از پژوهشگرانی است که دارای بیشترین یادکرد (Highly-Cited) در مقالات علمی دنیا می‌باشد.

با توجه به نقش منطق فازی در پیشرفت‌های نظری و عملی علم، نام پروفسور زاده در کنار فیلسوفان تاریخ علم ازجمله ارسطو (بنیانگذار منطق صفر و یک) و افلاطون ثبت شده‌است. او با فی زاده ازدواج کرده و یک دختر بنام استلا و یک پسر بنام نورمن زاده دارد. وی در سال ۲۰۰۹ موفق به اخذ نشان افتخار بنجامین فرانکلین گردید. لطفیزاده در سال ۱۳۹۶ درگذشت.

دانلود مجموعه مقاله منطق فازی لطف‌‌علی عسگرزاده

مجموعه مقالات فازی دکتر لطف‌‌علی عسگرزاده

هرچند مقالات اصلی دکتر لطفی‌زاده خیلی برای دانشجویان رشته مدیریت مناسب نیست با این وجود چون درخواست‌های زیادی در برای مقالات اصلی دکتر لطفی‌زاده وجود داشت. همچنین در محیط وب این مقالات در دسترس نبوده است لینک دانلود رایگان مقاله‌های زبان اصلی دکتر لطفی‌زاده را برای دانلود قرار داریم.

دانلود اصل مقالات لطفی زاده

5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله