پایان‌نامه مدیریت

انتخاب موضوع پایان‌نامه مدیریت نخستین و مهم‌ترین گام جهت نگارش پایان‌نامه کارشناسی ارشد یا رساله دکتری است. برای این منظور باید از موضوعی استفاده کرد که هم تازه و جدید باشد و هم امکان انجام آن وجود داشته باشد. اگر موضوع جدید و مناسبی انتخاب شود نگارش بیان مساله و اهمیت و ضرورت پژوهش ساده می‌شود. بعلاوه همیشه در انتخاب موضوع باید محدودیت‌های پژوهش نیز در نظر گرفته شود.

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد مدیریت معمولاً برای انتخاب موضوع از مقاله بیس (مبنا) استفاده می‌کنند. در این صورت باید مقاله‌ای انتخاب شود که مربوط به سال جاری میلادی باشد. همچنین موضوعاتی جدید را مطرح کند یا موضوعات قدیمی را با دیدگاهی نو ارائه کند. در نهایت روش و ابزارهای گردآوری و تحلیل داده‌ها قابل انجام باشد. نظر نهایی در زمینه عنوان با استاد راهنما است اما جلب نظر استاد راهنما کافی نیست. در نهایت باید موضوع ثبت ایرانداک شود تا امکان نگارش پروپوزال فراهم آید.

راهنمای انتخاب موضوع پایان‌نامه مدیریت

بیشتر دانشجویان و اساتید ایرانی به مقاله بیس برای انتخاب موضوع اکتفا می‌کنند. ویژگی‌های یک مقاله بیس خوب عبارتند از:

  • مقاله مربوط به سال جاری میلادی باشد.
  • مقاله در یک وب‌سایت معتبر منتشر شده باشد.
  • مقاله دارای پرسشنامه و روش تحقیق قابل انجام باشد.

وب‌سایت‌های علمی و معتبر برای دانلود مقاله بیس عبارتند از:

برای انتخاب موضوع همیشه به سازمان مورد مطالعه فکر کنید. تحقیقات دوران کارشناسی ارشد با رویکردی کاربردی انجام می‌شوند بنابراین ابتدا یک سازمان مناسب را هدف قرار دهید. ببینید در اطراف شما کدام شرکت معتبر فعالیت می‌کند. یا در کدام سازمان و نهاد دولتی و خصوصی دوست یا آشنایی دارید. سپس کوشش کنید موضوع مورد نظر را در آن سازمان پیاده‌سازی کنید.

برای ایده گرفتن در مورد موضوعات جدید به سایتی مانند ساینس دایرکت رجوع کنید. مجلات تخصصی به تفکیک رشته‌ها در این سایت نمایه شده است. به رایگان می‌توانید فهرست آخرین مقالات منتشر شده در این مجلات را مشاهده کنید. این روش بهترین شیوه برای انتخاب موضوع جدید است.

راهنمای ثبت موضوع پایان‌نامه در ایرانداک

موضوع انتخاب شده پس از تایید استاد راهنما، باید در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات کشور (ایرانداک) ثبت شود. برای این منظور گام‌های زیر را طی کنید:

به سامانه ملی ثبت پایان‌نامه بروید.

برای ثبت نام روی گزینه نام نویسی در نوار ابزار کلیک کنید.

ثبت موضوع پایان‌نامه در ایرانداک

راهنمای ثبت موضوع پایان‌نامه در ایرانداک

در ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﭘﺎرﺳﺎ ﺑﺎ ﻫﺮ ﮐﺪ ﻣﻠﯽ، ﻓﻘﻂ ﯾﮏ ﺑﺎر اﻣﮑﺎن ﺛﺒﺖ ﻧﺎم وﺟﻮد دارد، ﺑﻪ ﻫﻤﯿﻦ دﻟﯿﻞ ﻓﺎرغ اﻟﺘﺤﺼﯿﻼن ﻣﻘﻄﻊ دﮐﺘﺮی ﻧﯿﺎز ﺑﻪ ﻧﺎم ﻧﻮﯾﺴﯽ اوﻟﯿﻪ ﻧﺪارﻧﺪ و ﻣﯽ ﺑﺎﯾﺴﺖ ﺑﺎ اﯾﻤﯿﻞ و ﮔﺬرواژه ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ ﻣﻘﻄﻊ ﮐﺎرﺷﻨﺎﺳﯽ ارﺷﺪ ﺧﻮد، وارد ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﺷﻮﻧﺪ.

در اﯾﻦ ﻗﺴﻤﺖ، اﻃﻼﻋﺎت ﻫﻮﯾﺘﯽ ﺧﻮد را درﺳﺖ و ﮐﺎﻣﻞ وارد ﻧﻤﺎﯾﯿﺪ.

به آگاهی می‌رساند که پشتیبانی سامانه‌های ایرانداک با رایانامه CRM@email.irandoc.ac.ir و کاربرگ‌های بخش تماس با ما یا پشتیبانی در هر سامانه شدنی است و مراجعه حضوری کاربران ایرانداک پذیرفته نمی‌شود. ایرانداک، پیشاپیش از شکیبایی کاربران ارجمند سپاسگزار است و برای همگان آرزوی شادکامی و تندرستی دارد.

همکاری در انتخاب عنوان پایان‌نامه کارشناسی ارشد و دکتری

۱- انتخاب عنوان مناسب و علمی-کاربردی برای موضوع پایان‌نامه ارشد و دکتری مدیریت و مهندسی صنایع

۱-۱ موضوع در نهایت باید به تایید استاد راهنما و گروه آموزشی برسد.

۱-۲ موضوع تکراری نبوده و دارای نوآوری است.

۲- ارائه مقاله بیس یا مقاله مبنای لاتین از سایت امرالد، ساینس دایرکت و اسپرینگر مربوط به سال جاری

۳- ارائه مقاله دارای پرسشنامه، مدل و فرضیه‌ها و سوالات پژوهشی روشن

۴- امکان سفارش ترجمه مقاله با کیفیت بالا و ترجمه طلایی پارس‌مدیر

۵- مشاوره در زمینه انتخاب روش تحقیق مناسب برای مقاله مبنا

۶- در صورت عدم تصویب عنوان در شورای پژوهشی واحد، دانشجویان می‌توانند بار دیگر فرایند فوق را ادامه دهند تا درنهایت عنوان پایان‌نامه‌شان مورد تایید قرار گیرد.

انتخاب عنوان پایان‌نامه

انتخاب عنوان پایان‌نامه

اگر می‌خواهید در زمینه دریافت عنوان مناسب از پایگاه پارس مدیر مشاوره بگیرید فیش خرید مقاله بیس را خریداری کنید.

ویژگی‌های مقاله بیس: مربوط به سال جاری، همراه با مدل و فرضیه، از سایت ساینس دایرکت یا امرالد

در صورت تمایل برای همکاری در انتخاب عنوان مناسب پایان‌نامه کارشناسی ارشد و آشنایی با روند آن از طریق ایمیل یا تلگرام با ما در ارتباط باشید. برای برقراری ارتباط نیز از دکمه‌های بالای صفحه استفاده کنید.

4 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله