درباره پارس مدیر

پایگاه پارس‌مدیر وب سایت شخصی است که توسط آرش حبیبی بنیان‌گزاری شده است. درباره پارس مدیر می‌توان گفت پژوهشگران مدیریت و مهندسی صنایع از طریق پایگاه پارس‌مدیر می‌توانند به مقالات علمی-پژوهشی این حوزه دسترسی پیدا کنند. مقاله‌های ارائه شده به روش صحیح پژوهش علمی تهیه و تدوین شده اند و عموماً در کنفرانش ها، مجلات و دانشگاه های معتبر ارائه و تصویب شده اند. فسلفه وجودی پایگاه پارس‌مدیر ارائه دانش جهانی با نگاهی بومی و محلی به مدیران و تصمیم‌گیران سازمانی است. در این راستا با برقراری ارتباط میان دانشگاه ها و سازمان‌ها، پلی بین دانش تئوریک و دانش تجربی ایجاد کرده و شکاف عرصه علم و عمل را پر می‌کند. موضوع فعالیت پایگاه علمی-پژوهشی پارس مدیر داده پردازی و تحلیل آماری شرکت‌ها و پروژه‌ها با نرم‌افزارهای تخصصی مدیریت و مهندسی صنایع و تحقیق در عملیات است. همچنین کوشش شده است تا رابطه میان اساتید و دانشجویان رشته مدیریت و صنایع را نزدیکتر ساخته و با ارتباط بیشتر تلاش بر این است تا هرچه بیشتر سازمان ها و شرکت ها از دستاوردهای علمی و معتبر در انجام امور دنیای واقعی بهره ببرند.

پایگاه پارس مدیر، فعالیت های علمی-پژوهشی خود را با هدف تسهیم، رشد و ارتقای دانش بین پژوهشگران، اساتید و دانشجویان و تجهیز آنها با دانش و فناوری جدید در سال ۱۳۸۶ آغاز کرده است. نظر به استقبال پژوهشگران و مدیران، در صدد برآمدیم تا دانش آکادمیک را به فضای کسب‌وکار نزدیک کرده و رنگ و بوی عمل به علم مدیریت دهیم. سایت آموزشی حاضر به سال ۱۳۸۶ در وبلاگی با نام نویسنده پایه ریزی شده است. مشکلات و نارسایی‌های وبلاگ سبب شد در سال ۱۳۸۸ وبلاگ شخصی صورت یک وب سایت رسمی ارائه شود. این وب سایت به علت علاقه‌ام به ادبیات شهرآشوب نامگذاری شد. کمی بعد مشخص شد این نام با حوزه مدیریت سنخیتی ندارد و پژوهشگران با آن مانوس نمی‌شوند. به این ترتیب در سال ۱۳۹۰ پایگاه پارس‌مدیر رسماً راه‌اندازی شد. چندین سال تجربه به عنوان مدرس دانشگاه در موسسات آموزشی مختلف و دانشگاه های آزاد، پیام نور و غیرانتفاعی سبب گردید تا از نزدیک دشوار‌ی‌های آموزش را در جوامع علمی و آکادمیک تجربه نمایم. به همین منظور با طراحی این سایت سعی نموده ام تا گامی در جهت رفع این محدودیت ها بردارم. در راستای نیل به این هدف، تمامی دستاوردهای خود را در که قبلا در قالب تالیف چندین کتاب و مقالات متعدد در کنفرانس های بین المللی ارائه گردیده اند به صورتی منسجم و به رایگان در اختیار دانش پژوهان قرار داده ام.

درباره پارس مدیر: محورهای فعالیت پایگاه پارس‌مدیر

هدف اصلی پارس‌مدیر پشتیبانی از پژوهشگران کارشناسی ارشد و دکتری مدیریت و مهندسی صنایع از طریق آموزش نرم‌افزار‌های تخصصی، کانون زبان انگلیسی آنلاین، پایگاه مقاله و کتابخانه مجازی مدیریت و مهندسی صنایع است.

پایگاه علمی-پژوهشی پارس مدیر با هدف پر کردن شکاف میان دیدگاه آکادمیک به مدیریت و عرصه سازمانی یعنی ارتباط میان علم و عمل پایگذاری شده است. همچنین کوشش شده است تا رابطه میان اساتید و دانشجویان رشته مدیریت و مهندسی صنایع را نزدیکتر ساخته و با ارتباط بیشتر تلاش بر این است تا هرچه بیشتر سازمانها و شرکت ها از دستاوردهای علمی و معتبر در انجام امور دنیای واقعی بهره ببرند. در این راستا هم افزائی بسیار خوبی وجود دارد که هنوز با پتانسیل بالای موجود خیلی فاصله وجود دارد. ما در پارس مدیر کوشش میکنیم با برخی فرهنگ های غلط که متاسفانه بسیار رایج شده است مبارزه کنیم. یکی از مهمترین دستاوردهای هر پژوهشگر دوره کارشناسی ارشد و دکتری به رسال یا تز فارغ التحصیلی وی بر می گردد. متاسفانه پایان نامه نویسی بسیار رایج شده است و مطالعات ما نشان می دهد با شعار نمی توان جلوی این امر را گرفت. تحقیقات گسترده ما نشان داده است اکثر دانشجویان تحصیلات تکمیلی مایل هستند خودشان رسال خود را انجام بدهند اما دانش لازم در اختیار آنها قرار نگرفته است. چندین راهکار برای مبارزه با این مشکل توسعه داده شده است:

– فعالیت‌های پارس‌مدیر در حوزه سازمان و مدیریت

– فعالیت‌های پارس‌مدیر در حوزه فنی و مهندسی

در مورد پشتوانه سازی در زمینه های جدید علمی برای نمونه ما توانستیم یک دایره المعارف بسیار جامع و یکپارچه از تصمیم گیری چندمعیاره که برای پژوهشگران یک کلاف سردرگم بود فراهم آوریم. همچنین زمانی اقبال عجیبی به موضوع هوش تجاری صورتا گرفته بود و بلافاصله با یک کار میدانی گسترده و ارتباط با صاحبان اندیشه علمی و عملی یک مجموعه بسیار منسجم ارائه شد.

در پایگاه پارس مدیر داشتن ارزش های والا در زندگی رمز موفقیت در کسب و کار محسوب می‌شود. ارزش های بنیادی در نهاد کلیه تصمیماتی است که اتخاذ می‌کنیم. در پارس‌مدیر خود را متعهد می‌دانیم که بهترین فرصت ها را در اختیار کارکنان خود قرار دهیم تا توان بالقوه خود را عملی سازند.محرک و انگیزه تمام کارهای ما دستیابی به تعالی سازمانی و تعهد راستین به ارائه بهترین محصولات و خدمات است. اخلاق،بنیاد و نهاد فعالیت های کاری ما بوده و کوشش می‌شود تا مطمئن شویم عدالت و احترام در قبال کلیه افراد ذینفع رعایت شده و شفافیت کامل در کارها وجود داشته باشد.

ارتباط با پایگاه علمی پارس مدیر

آدرس: تهران، صادقیه، بهار شمالی، مرکز علمی-پژوهشی پارس‌مدیر

شماره تماس: ۰۹۱۲۶۲۳۲۷۶۰

شماره پشتیبانی: ۰۹۳۷۴۶۷۲۳۹۳

آدرس ایمیل: Parsmodir[at]gmail[dot]com

آدرس وب سایت: https://www.parsmodir.com

جهت تسهیم دانش مقاله‌های خود را به آدرس پست الکترونیک ما ارسال کنید. عنوان پست را Article Request قرار دهید و در متن پست نام مقاله به فارسی یا لاتین وارد کنید. سرویس پاسخ خودکار سایت طی سه روز مقاله مورد نظر را به آدرس الکترونیک شما ارسال خواهد کرد. این کار با هدف تسهیم دانش و غنی تر شدن پایگاه داده برای خود پژوهشگران است. این مساله باعث شده اکنون این پایگاه یکی از غنی ترین و قابل اتکاترین پایگاه مقالات علمی-پژوهشی باشد.