کتاب مهارت های مساله یابی

عنوان : کتاب مهارت‌های مساله یابی و تصمیم گیری

نویسندگان: دکتر علی‌رضا سویدی و دکتر ایرج ایسوند

تعداد صفحات: ۲۰۰ صفحه

زبان: فارسی

نوع فایل: کتاب چاپی

شماره سفارش‌دهی: ۹۵۶۰-۸۲۴-۰۹۱۹

کتاب مهارت‌های مساله یابی

درباره کتاب

برگزاری آزمون‌های هماهنگ و متمرکز از پایان نیم سال اول ۹۹-۹۸ دانشگاه جامع علمی کاربردی در سراسر کشور به صورت جامع و تستی اجرا می‌شوند. بنابراین شاید بتوان گفت دانشجویان این دانشگاه هنوز با این روش برگزاری آزمون‌ها، شناخت کافی به دست نیاورده اند. یکی از دغدغه‌های مهم دانشجویان برای آمادگی بیشتر جهت آزمون و نحوه آشنایی با سؤالات تستی، بوده است.  خواست و نیاز دانشجویان این درس که خلأ و جای خالی آن احساس می‌شد، استادان و نویسندگان این کتاب را بر آن داشت در راستای پاسخ به نیاز و تأمین منابع کمک آموزشی و ایجاد رفاه برای دانشجویان دانشگاه جامع علمی-کاربردی، اقدام به تألیف و چاپ کتاب کمک آموزشی درس مهارتهای مسئله یابی و تصمیم‌گیری در این زمینه نموده است.

کتاب حاضر، بر اساس کتاب درسی «مهارتهای مسئله یابی و تصمیم‌گیری دانشگاه جامع علمی کاربردی تهیه و تدوین شده است. این کتاب از گروه مهارت مشترک برای دانشجویان مقطع کارشناسی در کلیه رشته‌ها می‌باشد. در کتاب مهارت‌های مساله یابی سعی شده است تمام مطالب به صورت خلاصه و مفید آورده شود. به طوری که هیچ نکته‌ای ناگفته باقی نماند. همچنین راهنمای علمی، کاربردی و قابل استفاده در درس مهارتهای مسئله یابی و تصمیم‌گیری کلیه رشته‌ها و مفید برای علاقه مندان و عموم به این مباحث نیز می‌باشد. این می‌تواند کمک مؤثری برای دانشجویان و گذراندن این درس باشد. هر فصل کتاب حاضر ابتدا خلاصه‌ای مفید از آن آمده و در پایان هر فصل به سؤالات چهار گزینه‌ای امتحانی و تألیفی همراه با پاسخنامه پرداخته شده است. سعی شده سؤالات سال‌های گذشته و چند ترم قبل به طور کامل در کتاب گنجانده شود. سؤالات تألیفی هم تمام مطالب و نکات مهم و قابل پرسش را پوشش دهند.

بخش‌های مختلف کتاب مهارت‌های مساله یابی

کتاب حاضر به مانند کتاب اصلی مشتمل بر سه بخش است.

بخش اول با موضوع «مسئله یابی» شامل سه فصل است:

  • فصل اول: مفاهیم کلیدی مسئله یابی
  • فصل دوم: فرآیند مسئله یابی
  • فصل سوم: چالش ها، موانع و رهیافت‌های مسئله یابی

بخش دوم با موضوع «تصمیم گیری»، شامل سه فصل است:

  • فصل اول: مفاهیم کلیدی تصمیم‌گیری
  • فصل دوم: فرایند تصمیم گیری
  • فصل سوم: چالش ها، موانع و رهیافت‌های تصمیم گیری

بخش سوم با موضوع «فنون کمی و کیفی مسئله یابی و تصمیم گیری» شامل دو فصل است:

  • فصل اول: فتون کیفی مسئله یابی و تصمیم گیری
  • فصل دوم: فتون کمی مسئله یابی و تصمیم‌گیری می‌باشد.

در سال‌های آتی احتمال اینکه همچنان برگزاری آزمون‌های این درس هماهنگ و متمرکز خواهد بود، زیاد است. لذا بر آنیم که این کتاب را هر ترم و یا سالانه جهت آمادگی هر چه بیشتر و بهتر دانشجویان به روزرسانی نمائیم. لذا در پایان از صاحبنظران و استادان ارجمند تقاضا می‌شود ما را با نظرها و انتقادها و پیشنهادهای سازنده خود در کامل نمودن این کتاب در چاپها و آثار بعدی یاری فرمایند.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله