پرسشنامه نشر الکترونیک

دانلود پرسشنامه نشر الکترونیک دارای روایی، پایایی، منبع استاندارد و شیوه تفسیر

نوع فایل: ورد

منبع: استاندارد

شیوه تفسیر: دارد

روایی و پایایی: دارد

تعریف: مفهومی و عملیاتی

تعداد سوالات : ۳۱ گویه با طیف لیکرت ۵ درجه

هدف : بررسی آمادگی نشر الکترونیکی و زیرساخت‌های انتشارات الکترونیک

ابعاد : زیرساخت‌های فنی، زیرساخت‌های مالی و اقتصادی، آمادگی منابع انسانی، قوانین و مقررات و زیرساخت مدیریتی

تعریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه نشر الکترونیک

نشر الکترونیک یا نشر دیجیتال (Electronic publishing) به نشر دیجیتال ایبوک، نشریه دیجیتال و توسعه کتابخانه‌های دیجیتال و کاتالوگ‌ها گفته می‌شود. در این نوع نشر نویسنده می‌تواند ناشر هم باشد. از قالبهای بسیار معمول این نوع نشر فایلهای محتوایی PDF (پی‌دی‌اف) هستند. عملیات ویکی‌ها نوعی نشر الکترونیک هستند. نشر الکترونیک نسبت به نشر سنتی دارای مزایا و معایبی است.

استفاده‌کنندگان از اینترنت و خوانندگانی که تمایل دارند از طریق کامپیوتر، کتاب مورد نظر خود را پیدا و آن را مطالعه کنند، از مهم‌ترین عوامل انتخاب سیاست نشر اینترنتی از سوی برخی ناشران به شمار می‌آیند. در بسیاری موارد، دسترسی به کتابهای موجود الکترونیکی از طریق وب، مستلزم پرداخت هزینه تعیین شده از سوی ناشران است. با این حال ناشرانی نیز نظیر «Academic Press National» وجود دارند که امکان مطالعه پیوسته و رایگان برخی عناوین کتابهای چاپی را در اختیار علاقه‌مندان می‌گذارند. در واقع نوعی تلاش از سوی برخی ناشران برای معرفی و آگاهی از محتوای کتابها دیده می‌شود.

زمانی که صنعت چاپ، نسخه‌نویسی را در ۵۰۰ سال قبل از میدان خارج ساخت، انقلابی در علم، سیاست، و مذهب پدید آمد. چاپ این امکان را فراهم ساخت تا رسالات و جزوات سیاسی، مواعظ و خطابه‌ها، و متون درسی در دسترس هزاران نفر قرار گیرد. اختراعات متعدد به واسطه چاپ این امکان را برای مردمان به‌وجود آوردند تا از تجربه بلافصل خود فراتر روند. پرسشنامه سنجش زیرساخت نشر الکترونیک را جدی بگیرید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله