دیوان حافظ با ترجمه

دانلود دیوان حافظ با ترجمه به زبان فارسی و انگلیسی

نام کتاب: دیوان حافظ

نام کتاب به زبان انگلیسی: Divan Hafez

محتوی: غزلیات حافظ به فارسی و انگلیسی

نویسنده: حافظ شیرازی

نوع فایل: فایل PDF

تعداد صفحات: متن کامل کتاب

تهیه و تنظیم: پارس‌مدیر

دانلود کتاب حافظ با ترجمه انگلیسی

درباره دیوان حافظ با ترجمه

دیوان حافظ و جایگاه آن در فرهنگ و ادب ایرانی نیازی به صحبت و توضیح ندارد. شاید تنها کتاب پارسی که در هر خانه‌ای و هر کاشانه‌ای وجود داشته باشد، غزلیات حافظ باشد. از این منظر کتاب غزلیات خواجه شیراز با هیچ کتاب دیگری در ایران قابل مقایسه نیست. از سوی دیگر برای کسانی که دوست دارند مهارت زبان انگلیسی خود را تقویت کنند مطالعه کتاب زبان عمومی پیشنهاد جالب و سرگرم‌کننده‌ای است. خاصه که این کتاب زبان عمومی کتاب غزلیات حافظ باشد که به انگلیسی ترجمه شده باشد.

دیوان حافظ با ترجمه آن به زبان انگلیسی مجموعه‌ای بی‌نظیر از گنجینه حکمت و ادب پارسی است. این مجموعه هم علاقه‌مندان به زبان انگلیسی و هم عاشقان و عارفان شیفته شعر و ادب پارسی را اقناع می‌کند. برای ایرانی‌های خارج از کشور نیز این گوهر یگانه می‌تواند هدیه‌ای مناسب برای فرزندان باشد که در فرهنگی دور از ایران دنیا آمده و بزرگ شده‌اند.

شعر حافظ همه بیت الغزل معرفت است  آفرین بر نفس دلکش و لطف سخنش

خواجه شمس‌الدین محمد بن بهاءالدّین محمد حافظ شیرازی معروف به لسان‌الغیب شاعر بزرگ سدهٔ هشتم ایران (برابر قرن چهاردهم میلادی) و یکی از سخنوران نامی جهان است. بیش‌تر شعرهای او غزل هستند که به غزلیات حافظ شهرت دارند. گرایش حافظ به شیوهٔ سخن‌پردازی خواجوی کرمانی و شباهت شیوهٔ سخنش با او مشهور است. او از مهم‌ترین تأثیرگذاران بر شاعران پس از خود شناخته می‌شود. در سده‌های هجدهم و نوزدهم اشعار او به زبان‌های اروپایی ترجمه شد و نام او به گونه‌ای به محافل ادبی جهان غرب نیز راه یافت. هرساله در تاریخ ۲۰ مهرماه مراسم بزرگ‌داشت حافظ در محل آرامگاه او در شیراز با حضور پژوهشگران ایرانی و خارجی برگزار می‌شود. مطابق تقویم رسمی ایران این روز را روز بزرگ‌داشت حافظ نامیده‌اند.

3.4 8 رای ها
امتیازدهی به مقاله