کتاب روش تحقیق کیو

عنوان: کتاب روش تحقیق کیو (روش شناسی کیو)

نویسنده: علیرضا خوشگویان‌فرد

ناشر: مرکز تحقیقات سیما

نوع فایل: PDF تمام متن

تعداد صفحات: ۱۴۰ صفحه

زبان: فارسی

فایل پیوست: پاورپوینت روش تحقیق کیو

تعداد اسلایدها: ۴۰ اسلاید

دانلود فایل کامل کتاب به همراه پاورپوینت

درباره کتاب روش تحقیق کیو

براساس پیشگفتار کتاب روش‌شناسی کیو، روش پژوهش کیو کمتر در جامعه علمی کشور شناخته شده است. این روش براى شناخت ذهنیت هاى افراد نسبت به موضوعات مورد استفاده قرار مى گیرد و طیف وسیعى از پژوهشگران حوزه ارتباطات، جامعه‌شناسى، روان‌شناسى و علوم سیاسى و از جمله پژوهشگران رسانه مى‌توانند با استفاده از آن در مورد سنخ‌هاى ذهنیت افراد پژوهش کنند. این روش ضمن برخوردارى از ویژگى‌های روش کیفى داراى رویکرد کمى نیز هست و از آمار، بیشترین بهره را مى‌برد.

این کتاب نوشته علیرضا خوشگویان فرد است که به سال ۱۳۸۶ به تعداد ۱۰۰۰ نسخه براى اولین بار به چاپ رسیده است. این کتاب حاصل کار گروه روش شناسى اداره کل پژوهش‌هاى اجتماعى و سنجش برنامه اى مرکز تحقیقات صداوسیما است که مطابق آنچه در پیش گفتار آمده تحقیقات متنوعى را در زمینه‌هاى مرتبط با رسانه با روش هاى گوناگون اجرا مى کند.

کتاب روش تحقیق کیو در راستاى شناسایى روش‌هاى پژوهشى و معرفى آنها به پژوهشگران براى انتخاب مناسب ترین روش در اجراى تحقیقات در ۱۳۵ صفحه و با ویراستارى علمى دکتر اسماعیل سعدى پور (بیابانگرد) در دسترس پژوهشگران قرار ت. داده شده اس فصل آ نچنان که معرفى یک روش پژوهشى ایجاب م ىکند از جداول تحلیل آمارى داده‌ها به بعد، ارائه جدول‌ها از ثبت داده‌ها تا بخش امتیازها و همبستگى‌ها فضاى کتاب را پر می‌کنند.

در این کتاب خواننده آشنا با مباحث آمارى، قدم به قدم با فرآیند تحلیل کیو آشنا می‌شود. همچنین با شیوه‌هاى دیگر در ادبیات رو ش‌شناسى کیو همراه مى‌شود. در نهایت اینکه کدام یک از آنها در تفسیر «عامل‌ها» تا معنى دارى پژوهشگر تحقیق جزء معیارهاى اساسى قضاوت هستند را کشف کند. همچنین در پى یافتن افرادى است که نماینده یک عامل هستند.

3 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله