کتاب آموزش مکس کیودا MAXQDA

عنوان: کتاب آموزش مکس‌کیودا (MAXQDA)

عنوان اصلی : Analyzing Qualitative Data with MAXQDA

نویسندگان: یودو کاکارتز و استیفن رادیکر

ناشر: اسپرینگر

محتوا: تمام متن ۳۰۰ صفحه

فرمت فایل: پی دی اف PDF

زبان: انگلیسی

دانلود کتاب آموزش مکس کیودا

پاورپوینت فارسی آموزش MAXQDA

هدف: آموزش نرم‌افزار مکس کیودا

تعداد اسلایدها: ۴۵ اسلاید

تهیه و تنظیم: پایگاه پارس مدیر

درباره کتاب آموزش مکس‌کیودا (MAXQDA)

در این کتاب که توسط انتشارات معتبر اسپرینگر منتشر شد روش‌های مختلف تحلیل کیفی داده‌ها آموزش داده شده است. روش تحقیق کیفی شامل روش‌های متعددی مانند روش تحلیل مضمون، تحلیل محتوا، گراندد تئوری، پدیدارشناسی و مواردی از این دست می‌باشد. این روش‌ها بیشتر براساس مصاحبه انجام می‌شوند و ابزار گردآوری اطلاعات را بویژه مصاحبه نیمه ساختار یافته تشکیل می‌دهد.

در کتاب حاضر روش وارد کردن متن مصاحبه‌ها به نرم‌افزار مکس‌کیودا تشریح شده است. سپس روش‌های مختلف مقوله بندی در تحقیقات کیفی تشریح شده است و به صورت تصویری آموزش داده شده است. در نهایت نیز مشخص شده است که چگونه می‌توان انواع الگوهای ترکیبی را استخراج کرد.

کاکارتز و رادیکر در کتاب آموزش مکس‌کیودا به صورتی تصویری روش‌های استخراج مدل و گرفتن خروجی از نرم‌افزار MAXQDA را تشریح کرده‌اند. آنچه این کتاب را در مقایسه با سایر کتاب‌ها متمایز می‌سازد آن است که نویسندگان تنها به معرفی محیط نرم‌افزار بسنده نکرده‌اند. بلکه کوشش شده است تا تمامی روش‌های مختلف کیفی تشریح شود و سپس در محیط نرم‌افزاری پیاده‌سازی شود. این کتاب هنوز به فارسی ترجمه نشده است. بنابراین نشارین و پژوهشگران مختلف می‌توانند از طریق ترجمه آن خلاء تئوریک بزرگی که در این زمینه وجود دارند را پر کنند. با مطالعه این کتاب که پاورپوینت فارسی آن نیز تهیه شده است براحتی می‌توانید پروژه‌های تحلیل کیفی خود را انجام دهید.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله