اشپرینگر Springer

اشپرینگر Springer یک مجموعه برجسته علمی، فنی و پزشکی جهانی است و پژوهشگران آکادمیک و مؤسسات علمی را پشتیبانی و تجهیز می‌کند. این پایگاه مقالات با کیفیت بالا، اطلاعات تازه، محصولات جدید و خدمات نوآورانه در اختیار پژوهشگران قرار می‌دهد. پایگاه Springer یکی از قوی ترین مجموعه‌ها و بایگانی‌های کتاب الکترونیکی است. همچنین مجموعه‌ای گسترده از مجلات و کتاب‌های دسترسی ترکیبی و باز منبع را با عنوان Springer Open در اختیار دارد.

پایگاه Springer بخشی از Springer Nature ناشر جهانی است که در خدمت پژوهش جامعه است. این مجموعه قصد دارد با انتشار علمی قوی و روشنگری، حمایت از توسعه مناطق جدید تحقیق و دستیابی به ایده‌ها و دانش در سراسر جهان، پیشرفت علمی را میسر کند. در این پایگاه مقاله‌هایی که ارزش علمی بالایی دارند و کتاب‌های معتبر علمی قابل دسترسی است.

برای تهیه ادبیات موضوع و پیشینه پژوهش می‌توانید از مقالات اشپرینگر استفاده کنید. همچنین اگر قصد نگارش مقاله علمی برای چاپ به عنوان مقاله ISI در مجلات دارای ایمپکت فاکتور بالا هستید از مقاله‌های منتشر شده در این سایت استفاده کنید. این پایگاه نیز مانند ساینس دایرکت و امرالد یک مرجع درجه یک برای دانلود مقاله‌های علمی است. البته اشپرینگر یک ناشر بزرگ و بین‌المللی نیز می‌باشد. از نظر نشر نیز این پایگاه در کنار انتشارات بزرگی چون جان ویلی و پسران John Wiley & Sons قرار می‌گیرد. در این مقاله کوشش شده است تا امکانات و توانمندی‌های این پایگاه معرفی شود زیرا علی‌رغم اهمیت بسیار زیادی که دارد در جوامع علمی داخلی کمتر شناخته شده است.

تاریخچه اشپرینگر

اشپرینگر Springer یکی از ناشران بزرگ بین‌المللی و یکی از پایگاه‌های اطلاعاتی اصلی می‌باشد که کتاب‌های آکادمیک و ژورنال‌های تخصصی علمی را منتشر می‌کند. انتشارات Springer در سال ۱۸۴۲ توسط ژولیوس اشپرینگر در آلمان تاسیس شد و در حال حاضر بزرگترین ناشر کتب علمی به شمار می‌رود. این انتشارات همچنین دومین ناشر بزرگ ژورنال‌های علمی پس از الزویر بوده و در حوزه‌های مختلف علمی، فنی و پزشکی به نشر مقالات می‌پردازد. پایگاه اطلاعاتی اشپرینگرلینک که از محصولات این ناشر آلمانی می‌باشد از قوی ترین پایگاههای اطلاعاتی در سه حوزه ی علوم ،فناوری و پزشکی (STM) محسوب می‌شود.

Springer Link یکی از بزرگترین و معتبرترین منابع اینترنتی در زمینه­ ی منابع علمی، فنی و پزشکی در دنیا می‌باشد. Springer Link از سال ۱۹۹۶ فعالیت خود را آغاز کرده است و تا به حال یک منبع اطلاعاتی برگزیده محققین در محافل، مؤسسات علمی و سایر مراکز علوم پایه می‌باشد. در سال ۲۰۱۶ این پایگاه ۳۷۰ میلیون کاربر داشته است و همچنین ۵۰ هزار مؤسسه اعم از دانشگاه، کتابخانه و مؤسسه تحقیقاتی اشترک این پایگاه را دریافت کرده ­اند.

دانلود رایگان کتاب و مقاله از اشپرینگر

اشتهای سیری‌ناپذیر برای دانلود رایگان کتاب‌های انتشارات اشپرینگر و مقالات این پایگاه از ویژگی‌های بارز دانشجویان و پژوهشگران ایرانی است. با رفتن به سایت اسپرینگر می‌توانید لیست کامل کتاب‌های Springer را مشاهده کنید. در این سایت می‌توانید به‌صورت الکترونیکی کتاب مورد نظر را سفارش دهید. برای ارسال درخواست دانلود کتاب از اشپرینگر، کافیست ادرس کتاب و عنوان کتاب اسپرینگر را برای ما ارسال کنید. فایل PDF کتاب اشپرینگر با پرداخت هزینه خدمتتتان ارسال می‌شود و شما می‌توانید بصورت لینک مستقیم دانلود نمایید. با سفارش سه کتاب از Springer و پرداخت هزینه، می‌توانید کتاب چهارم را بصورت رایگان از Springer سفارش دهید.

اگر بخواهید مقاله‌های این سایت را رایگان دانلود کنید ابتدا مقاله موردنظر را در سایت اشپرینگر شناسایی کنید. سپس شماره DOI مقاله مورد نظر را کپی کنید و به سایت فارسی فری‌پیپر بروید. شماره دیویی را وارد کنید و مقاله را دانلود کنید.

خلاصه و جمع‌بندی

اشپرینگر ساینس یک ناشر بین‌المللی است که کتب آکادمیک و ژورنال‌های تخصصی علمی، کتاب‌های الکترونیکی و مجلات مروری علمی، فنی و پزشکی را منتشر می‌کند. مقر اصلی این پایگاه در برلین قرار دارد. اشپرینگر پس از الزویر دومین ناشر بزرگ مجلات تخصصی دنیا است. چاپ مقاله در مجلات و انتشارات معتبر یکی از اهداف هر محقق یا دانشجویی است. داشتن مقاله در مجلات معتبر و با ایمپکت فاکتور بالا، علاوه بر امتیازات بالا برای مقاله و نویسنده آن، موجب بیشتر دیده شدن و در نتیتجه استنادات بالا به مقاله خواهد شد.

ژورنال اشپرینگر یا انتشارات اشپرینگر یکی از انتشارات معتبری است که چاپ مقاله در آن انتشارات اعتبار بالایی به آن خواهد بخشید. در این مطب قصد داریم به معرفی این انتشارات و تاریخچه آن بپردازیم.ژورنال اشپرینگر، همان طور که از نام آن مشخص است، به مجلاتی اطلاق می‌شود که در انتشارات اشپرینگر به چاپ رسیده باشد. قبل از هر چیز در رابطه با انتشارات اشپرینگر و ژورنال اشپرینگر باید توجه داشته باشیم که انتشارات اشپرینگر در دو جای مختلف در حال فعالیت است.

انتشارات اشپرینگر آلمانی قسمتی از Springer nature است. این انتشارات دارای یک سازمان انتشاراتی است که به انتشار کتب چاپی، کتب الکترونیکی و مجلات علمی می‌پردازد. همچنین این انتشارات یک سازمان انتشاراتی آمریکایی است که محصولات آن شامل ژورنال‌های آکادمیک و کتب علمی است. جستجوی مطالب در هر دو سایت به واسطه موضوع ژورنال‌ها به صورت تفکیک شده امکان پذیر است. همچنین شما می‌توانید با در دست داشتن شماره ISSN مجله، نام نویسنده و یا عبارات کلیدی مد نظر خود به جستجوی محصولات مختلف موجود در سایت بپردازید.

5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله