پایگاه مقاله امرالد

امرالد Emerald Insight یک پایگاه بزرگ مقاله است که در آن مقالات دارای سطح کیفی و ایمپکت فاکتور مطلوب قابل دسترسی است. این پایگاه نیز مانند ساینس دایرکت مرجع دانلود مقاله علمی است و مجله‌های معتبری را نمایه می‌کند. مقالاتی که در امرالد نمایه شده نسبت به مقاله‌هایی که گوگل اسکولار در اختیار قرار می‌دهد از کیفیت بالاتری برخوردار هستند. پیشنهاد می‌شود برای جستجوی مقاله بیس یا مقاله‌های لازم برای نگارش پیشینه پژوهش و فصل دوم پایان‌نامه به این پایگاه رجوع کنید.

این ناشر با سابقه حدود ۵۰ سال در حوزه نشر، ژورنال‌های تخصصی (Journals)، کتاب (Books & Book Series) و منابع آموزشی (Teaching Case) متنوعی را تحت پوشش قرار می‌دهد. در مجموع پایگاه اطلاعاتی امرالد بیش از ۳۰۰ نشریه الکترونیکی دارد که بیشتر آن‌ها در پایگاه آی اس آی (ISI) و اسکوپوس (Scopus) نمایه شده‌اند.

امرالد در لغت به معنای زمرد سبز است و اینسایت به معنی بینش می‌باشد. انتشارات بینش زمرد سبز، یکی از نخستین ناشران دیجیتال در جهان است که پژوهش‌های دسته اول را انجام داده، ثبت می‌کند و به نمایش می‌گذارد. این پایگاه با هزاران دانشگاه و دانشکده تجارت در سراسر جهان همکاری می‌کند تا دانش را به اشتراک بگذارد. پایگاه اطلاعاتی امرالد (Emerald) توجه ویژه‌ای به حوزه موضوعی مدیریت دارد. جهت استفاده بهینه از پایگاه امرالد، آموزش نحوه جستجو و استفاده از امکانات این پایگاه به جامعه دانشگاهی، مخصوصا به متخصصین حوزه مدیریت پیشنهاد می‌شود. در این مقاله کوشش شده است تا با امکانات مختلف این پایگاه آشنایی لازم فراهم آید.

تاریخچه پایگاه مقاله امرالد

پایگاه علمی امرالد Emerald (زمرد سبز) همان موسسه MCB University Press سابق می‌باشد که در سال ۱۹۶۷ در انگستان تاسیس شده است. Emerald شامل بیش از ۴۲۰۰۰ مقاله علمی قابل جستجو در بیش از ۳۰۰ ژورنال علمی و همچنین بیش از ۲۵۰۰ کتاب و سری کتاب فعالیتش را با تمرکز بر رشته مدیریت، شامل استراتژی، تغییرات مدیریتی، تجارت جهانی و علوم اطلاع رسانی ادامه داده است. این ناشر با سابقه حدود ۵۰ سال در حوزه نشر، بیش از ۳۰۰ ژورنال تخصصی (Journals)، بیش از ۲۶۵۰ عنوان کتاب (Books & Book Series) و بیش از ۴۵۰ منبع آموزشی (Teaching Case)، مهمترین و اصلی‌ترین مجموعه تخصصی در حوزه تخصصی تحت پوشش را در اختیار پژوهشگران قرار می‌دهد. برای تهیه این مجموعه مدیریتی، ۹۸ دانشگاه و مدرسه عالی بازرگانی (Business School) از ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان با امرالد همکاری می‌کنند.

پایگاه علمی Emerald از ناشران عمده ی علمی دانشگاهی و انگلیسی زبان پوشش دهنده مقاله‌های علمی و کتب در موضوعات امور مالی و حسابداری، اتوماسیون، قانون و اخلاق تجارت، ریاضیات مهندسی، اقتصاد، مدیریت آموزشی، تولید و بسته بندی الکترونیکی، اقدام اقتصادی و نوآوری، مدیریت مراقبت پزشکی، تجارت بین‌الملل، مدیریت منابع انسانی، مدیریت بخش عمومی و صنعت، مدیریت دانش و اطلاعات، آموزش و توسعه، کتابداری و علوم اطلاعات، علوم مدیریت، مدیریت کیفیت، بازاریابی، مطالعات سازمانی، مدیریت اجرایی و ارزشیابی، مدیریت محیط زیست، مدیریت مراقبت‌های بهداشتی، بیمه، معاملات املاک، استراتژی، هتل داری و توریسم می‌باشد.

دانلود رایگان مقاله از پایگاه امرالد

مقاله‌های موجود در سایت امرالد از درجه کیفی خوبی برخوردار هستند اما از سوی دیگر برای دانلود نیاز به پرداخت هزینه دارند. با وضعیت اقتصادی دانشجویان ایرانی روشن است که هیچ دانشجویی توان دانلود قانونی و خرید این مقالات را ندارد. حتی اگر هم بضاعت مالی وجود داشته باشد امکان پرداخت آنلاین از داخل میسر نیست. با طی مراحل زیر به سادگی می‌توانید مقالات را دانلود کنید:

برای دانلود رایگان مقاله از امرالد نخست وارد صفحه اصلی سایت به Emerald Insight شوید.

در این صفحه می‌توانید جستجوی خود را بر اساس کلمه کلیدی مدنظر خود، نام نویسنده، عنوان کتاب یا ژورنال، چندمین جلد، مبحث یا تعداد صفحات انجام دهید.

دانلود رایگان مقاله از امرالد

دانلود رایگان مقاله از امرالد

بعد از این کار لیستی از مقالات، کتب الکترونیکی یا مجلاتی که شامل کلمه کلیدی وارد شده هستند؛ ظاهر می‌گردند که باید بر روی عنوان یکی از مقالاتی که مدنظر دارید کلیک نمایید. با انجام این کار وارد صفحه مربوط به آن مقاله می‌شوید که در این صفحه دو لینک وجود دارد که همان چیزی است که ما به دنبال هستیم. یکی آدرس url و دیگری آدرس doi مربوط به آن مقاله است.

آدرس url یا آدرس doi مقاله مورد نظر خود را کپی کرده و به سایت فری پیپر بروید. در سایت فری پیپر یکی از دو مورد آدرس url یا آدرس doi را که کپی کرده اید در باکس مربوطه وارد نمایید و کد کپچا را نیز تایپ کنید و بر روی دانلود مقاله کلیک و مقاله خود را دانلود نمایید.

خلاصه و جمع‌بندی

پایگاه مقاله امرالد یکی از بزرگترین منابع اینترنتی دنیا برای دسترسی به مقاله‌های دارای ایمپکت فاکتور بالا است. این پایگاه توسط دانشگاه‌های معتبر و بزرگ جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسیاری از دانشگاه‌های بزرگ حتی در ایران با این پایگاه قراردادهای همکاری بلندمدت دارند. دانشجویان این دانشگاه‌ها با استفاده از نام کاربری و رمز عبوری که دانشگاه متبوع در اختیارشان قرار می‌دهد به سادگی می‌توانند مقاله‌های متعدد این پایگاه را دانلود کنند.

پژوهشگران آزاد اما دسترسی رایگان به مقالات ارائه شده در پایگاه امرالد را ندارند. این پژوهشگران باید هزینه زیادی را برای دانلود هر مقاله بپردازند که در این مختصر روش دانلود رایگان مقالات تشریح شد. برای دسترسی به عناوین ژورنال‌ها و کتب، و مطالعات موردی نیز قادر هستید از گزینه‌های قرار داده شده در بالای کادر جستجو استفاده کنید. همچنین، یک طبقه بندی موضوعی از مجلات و کتب در پایین کادر جستجوی ساده قرار دارد.

در صفحه اختصاصی هر مجله، با استفاده از گزینه‌های موجود می‌توانید آخرین شماره منتشر شده ژورنال، لیست تمام شماره‌های منتشر شده، مقالات پرارجاع و مقالات پربازدید مجله را مشاهده کنید. آخرین مقالات منتشر شده نیز از طریق منوی سمت راست صفحه در دسترس هستند. با استفاده از کادر جستجوی بالای صفحه نیز می‌توانید یک کلیدواژه را در مقالات آن مجله سرچ کنید. ۴- برای انجام جستجوی پیشرفته، بر روی گزینه Advanced Search در کنار باکس جستجوی ساده کلیک کنید. در قسمت جستجوی پیشرفته، می‌توانید عبارت خود را، به ترتیب، بر اساس تمام محتوای سایت، اسامی نویسندگان، چکیده مقالات یا کتب، عنوان انتشارات، عنوان و شماره مجله، عنوان رکورد، کلیدواژه ها، بر اساس شماره‌های شاپا/شابک نسخه چاپی/شابک نسخه الکترونیکی، شماره مجلد نشریه، شماره مجله، شماره صفحه مجله و عنوان عکس‌ها و جداول جستجو کنید.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله