دانلود لینگو Lingo

یکی از سوالات اساسی دانشجویان همیشه تفاوت بین دو نرم‌افزار لیندو و لینگو است. تفاوت لینگو و لیندو خیلی زیاد نیست. در سایت سازنده این دو نرم‌افزار یعنی شرکت Lindo System تفاوت نرم‌افزار Lingo و Lindo ارائه شده است که گروه تخصصی پارس‌مدیر تفاوت آنها را ترجمه کرده است:

بطور کلی هر دو نرم‌افزار LINDO و نرم‌افزار LINGO از یک مجموعه API یکسان استفاده کرده و می‌توانند مسائل یکسانی را حل کنند. تفاوت این دو نرم‌افزار در شیوه نمایش مدل‌ها و کار با آنها برای کاربران است. هر دو نرم‌افزار می‌توانند به عنوان یک افزونه در محیط اکسل استفاده شوند. این ویژگی برای افرادی که به محیط اکسل عادت دارند خیلی مناسب است.

اما نرم‌افزار لینگو دارای مزایای جانبی زیر است:

در نرم‌افزار لینگو کاربر می‌تواند با استفاده از زبان مدلسازی مدل‌های متنوعی را با افزودن و کاستن متغیرها طراحی کند. همچنین لینگو می‌تواند فایل‌های ذخیره شده با اکسل را خوانده و با پایگاه داده اکسس ارتباط برقرار کند. همچنین امکانات برنامه‌نویسی در لینگو به گونه‌ای است که کاربران حرفه‌ای می‌توانند از توانمندی‌های این نرم‌افزار در برنامه‌های نوشته شده خود استفاده کنند. بطور کلی تفاوت چندانی برای کاربران معمولی برای کار با این دو نرم‌افزار وجود ندارد.

دانلود نرم‌افزار لینگو Lingo

دانلود جزوه آموزش Lingo

جمع‌بندی بحث تفاوت لینگو و لیندو

نرم‌افزار Lingo در تمام مسائل بهینه سازی استفاده می‌شود. برای نمونه می‌توان به تحقیقات در عملیات، اقتصاد مهندسی، شبیه سازی، کنترل کیفیت، کنترل پروژه، کنترل موجودی اشاره کرد.  به همین علت، بیشتر کارهایی که یک مهندس صنایع با آن مواجه خواهد شد، با این نرم‌افزار قابل حل است. یکی از کاربردهای اصلی نرم‌افزار لینگو حل مسائل روش بهترین-بدترین می‌باشد. همینطور مباحث مربوط به برنامه‌ریزی چندهدفه نیز با این نرم‌افزار قابل انجام است.

تفاوت لینگو و لیندو

تفاوت لینگو و لیندو

در زمینه تفاوت لینگو و لیندو بحث شد اما این دو نرم‌افزار شباهت بسیار زیادی دارند. با استفاده از نرم‌افزار لیندو، دانشجویان مدیریت و صنعت می‌توانند مسائل مربوط به برنامه نویسی خطی مربوط به دوره مطالعه در عملیات را حل کنند. همچنین یک نرم‌افزار به نام Lindo وجود دارد که Lingo Kell در اختیار دارد. اگر نرم‌افزار لینگو را دارید، نیازی به Lindo نیست. این نرم‌افزار نیازی به یک سیستم قوی ندارد. در سیستم منظم نصب و اجرا می‌شود و بسیار سبک وزن است.

ترجمه شده توسط سایت پارس‌مدیر از وب سایت سازنده

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله