آموزش کامل لینگو

عنوان: جزوه تصویری آموزش لینگو Lingo

نوع فایل : PDF

محتویات: سه جزوه فارسی آموزش تصویری لینگو

جزوه آموزش لینگو شماره یک : ۸۹ اسلاید فارسی شامل معرفی نرم‌افزار، آموزش و حل مساله

جزوه آموزش لینگو شماره دو : ۵۰ صفحه فایل آموزشی لینگو براساس کتاب وینستون

راهنمای استفاده از نرم‌افزار لینگو در ۲۴ صفحه به صورت تصویری

کاربرد : حل مسائل برنامه‌ریزی خطی و غیرخطی

درباره جزوه آموزش لینگو

با استفاده از نرم‌افزار لینگو دانشجویان رشته‌های مدیریت و صنایع می‌توانند مسائل برنامه‌ریزی خطی که مربوط به درس تحقیق در عملیات می‌باشد را حل کنند. نرم‌افزار لینگو (Lingo ) ساخت شرکت Lindo System می‌باشد. نرم‌افزار دیگری به نام لیندو (Lindo‌) نیز موجود است که Lingo کلیه امکانات آن را در خود دارد و در صورت داشتن Lingo‌ نیازی به Lindo‌ ندارید. برای مطالعه بیشتر تفاوت لینگو و لیندو را مطالعه کنید. این نرم‌افزار نیاز به سیستم قوی ندارد و روی یک سیستم معمولی نصب و اجرا می‌شود و بسیار سبک است.

در آموزش لینگو Lingo کوشش شده است تا کار با این نرم‌افزار کاربردی تشریح شود. این نرم‌افزار قدرتمند توانایی حل مدل‌های بسیاری از جمله خطی و غیرخطی را دارد و با تنظیمات گسترده، این امکان را برای کاربر فراهم می‌کند تا بتواند بسیاری از مدل هایی که در روی کاغذ قابل حل نیستند، در زمان کوتاه به صورت بهینه حل نماید.

بسیاری از مدل‌های ریاضی با تعداد پایینی متغیر به راحتی قابل حل هستند. با زیاد شدن تعداد متغیرها (افزایش بعد مساله) زمان حل به صورت نمایی افزایش می‌یابد. لذا جهت حل مدل‌های ریاضی پیچیده نیاز به استفاده از ماشین‌های کامپیوتری می‌باشد. امروزه بسیاری از مدل‌های بهینه سازی تحقیق در عملیات، اعم از مدل‌های خطی، غیرخطی و یا عدد صحیح به مدد نرم‌افزارهای کامپیوتری به سادگی قابل تجزیه و تحلیل هستند. در این میان می‌توان نرم‌افزار LINGO را نام برد. نرم‌افزار لینگو (LINGO) یک نرم‌افزار بهینه سازی با استفاده از مدل ریاضی است. یکی از کاربردهای این نرم‌افزار برای دانشجویان مدیریت، روش بهترین-بدترین است. با مطالعه بسته آموزش کامل لینگو براحتی می‌توانید مسائل مربوط را حل کنید.

5 3 رای ها
امتیازدهی به مقاله