دانلود نرم‌افزار ویراستار

نرم‌افزار ویراستار فارسی ورد ابزاری کاربردی برای ویرایش متون علمی مقاله‌ها و کتاب‌های آموزشی فارسی است. این برنامه یکی از نرم‌افزارهای مناسب برای ویراستاری فارسی و ویرایش متون فارسی برای پایان‌نامه و مقاله علمی است. ویراستار کمک بسیار موثر و چشمگیری به پژوهشگران و نویسندگان مقالات علمی در زمینه مدیریت مستندات، نوشتن مقالات علمی، نشر مقاله بر اساس استانداردهای مختلف ناشرین بین‌المللی می‌نماید.

نرم‌افزار «ویراستیار» افزونه‌ای برای مایکروسافت وُرد است که برای استفادهٔ کاربران فارسی‌زبان طراحی شده است. از قابلیت‌های ویراستیار می‌توان به اصلاح خطاهای املایی، اشتباهات ویرایشی و نشانه‌گذاری، و نیز استانداردسازی متون فارسی اشاره کرد. فهرست کامل قابلیت‌های ویراستیار را می‌توانید در صفحهٔ قابلیت‌ها‌ی ویراستیار ببینید. این برنامه توسط سایت virastyar.ir طراحی شده است. لینک دانلود نرم‌افزار ویراستار ارائه شده است.

قابلیت‌های کلیدی نرم‌افزار ویراستار

غلطیاب املایی: غلط‌یاب املایی ویراستیار از کارایی بالا و سرعت مناسبی برخوردار است.
اصلاح نویسه‌های متن: بااستفاده از این ویژگی نرم‌افزار می‌توانید همۀ نویسه‌های (کاراکترهای) متن را استاندارد کنید. اگر نویسه‌ی غیر استانداردی یافت شد، با معادل استاندارد آن جایگزین می‌شود.

  • اصلاح انواع حرف «ک»
  • اصلاح انواع حرف «ی»
  • تبدیل ارقام عربی به معادل فارسی.
  • اصلاح نویسه‌ی نیم‌فاصله
  • اصلاح اعراب
  • حذف نیم‌فاصله‌های تکراری

اصلاح نشانه‌گذاری: نقطه، ویرگول، نقطه ویرگول، علامت سوال، علامت تعجب، نقل قول، پرانتز، گیومه
تبدیل تقویم و تاریخ: این بخش از نرم‌افزار قابلیت تشخیص و تبدیل عبارت‌های تاریخ را فراهم می‌کند.عبارت‌ها‌ی تاریخ در هریک از دسته‌بندی‌های زیر قابل تشخیص و تبدیل به یکدیگر هستند.

دانلود نرم‌افزار ویراستار متون فارسی

نرم‌افزار ‘ویراستیار’ افزونه‌ای برای مایکروسافت وُرد (Microsoft Word) است که قابلیت‌های متعددی را برای کاربران فارسی زبان فراهم می‌کند. این برنامه امکان پشتیبانی از نسخه‌های متفاوت مایکروسافت وُرد و ویندوز را دارا است. در این افزونه تلاش شده تا تمام قسمت‌ها قابل سفارشی‌سازی باشند. این سفارشی‌‌سازی توسط تغییر در تنظیماتِ هر کدام از ویژگی‌ها قابل انجام است. برای دسترسی به تنظیمات، از پنجره‌ی تنظیمات استفاده می‌شود.

2.6 8 رای ها
امتیازدهی به مقاله