سیستم آموزشی دولت الکترونیک

ترجمه مقاله سیستم آموزشی دولت الکترونیک به زبان پارسی به صورت تخصصی و با کیفیت بلا توسط پارس‌مدیر

اصل مقاله و ترجمه فارسی

ترجمه چکیده مقاله سیستم آموزشی دولت الکترونیک

دولت الکترونیک در تغییر نقطه نظر حاکم بر مردم کشور نقش دارد. این ایده صرفاً به استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) در ارائه خدمات درب منزل شهروندان محدود نمی شود، بلکه به چگونگی ارائه خدمات و مشارکت شهروندان در این سیستم مرتبط است. سیستم آموزشی امری مهم تلقی می‌شود، چرا که ارائه دهنده آموزش به شهروندان کشور است. به‌کارگیری دولت الکترونیک در مدیریت آموزشی برای توسعه کلی سیستم آموزشی کشور ضروری است.

برای افزایش کارایی، سرعت و سهولت بیشتر در سیستم خدمت‌رسانی، دولت الکترونیک را می‌توان به عنوان تمرین حل و فصل مشکلات بخش آموزشی به شمار آورد. مطالعه حاضر دریافته است که سیستم همسان سازی شده آموزشی (چه مدرن و چه سنتی) در زمان بروز معضلات زیرساختی، مشکلات اقتصادی و … می‌تواند مثمر ثمر باشد. ماهیت استنتاجی این مطالعه موجی یاری رساندن به مدیریت سیستم آموزشی و به کارگیری دانش جهت دسترسی الکترونیکی در این بخش خواهد بود.

واژگان کلیدی: دولت الکترونیک، سیستم آموزشی، خدمات الکترونیکی، هیئت آموزش

ترجمه بخشی از مقدمه مقاله

دولت الکترونیک، در سرتاسر جهان، یک متمم جدید است که در جستجوی ارائه خدمات درب منزل مردم در کمترین زمان و با بیشترین کارایی است. روش‌های جدید حکومت برای استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات مدرن (ICT) تعریف شده اند. هدف آنها دسترسی سریع تر شهروندان به خدمات و ایجاد کارایی بیشتر، مسئولیت پذیری و مشارکت فعال مردم در اداره کشور است. دولت الکترونیک به کاهش زمان و ارائه خدمات یکسان به تمامی بخش‌ها مانند سیستم‌های دولتی انجامیده است.

سیستم آموزشی کشور اکنون به دنبال ارتقاء و سازماندهی مجدد خود و ورود به چالش‌های جهانی حوزه فناوری و نوآوری‌های عملمی است. سیستم آموزشی کشور با حضور مشترک سه جریان جداگانه توصیف می‌شود. جریان اصلی آموزش سکولار مبتنی بر گویش است که از دوره مستعمراتی آن مرسوم بوده است. سیستم آموزشی مذهبی و سیستم مبتنی بر مذهب به زبان انگلیسی دو جریان دیگر آن هستند. سیستم آموزشی کشور بر اساس سیستم آموزشی بریتانیا پایه‌ریزی شده است. بنا براین از سازگاری کافی با چالش‌های دولت الکترونیک برخوردار نمی باشد.

توجه: تنها در صورت اعتماد به پارس مدیر اقدام به خرید نمایید.

دانلود مقاله اصل لاتین

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله