پرسشنامه بازاریابی تاثیرگذار (اینفلوئنسر مارکتینگ)

دانلود پرسشنامه بازاریابی تاثیرگذار (اینفلوئنسر مارکتینگ)

دانلود فایل ورد پرسشنامه بازاریابی تاثیرگذار (اینفلوئنسر مارکتینگ) کاندوس و دبرا

منبع: کاندوس و دبرا به همراه منبع فارسی

ابعاد: پرسشنامه تک بعدی است

روایی و پایایی : دارد

نوع پرسشنامه: استاندارد

تعداد سوالات: ۱۰ سوال با طیف لیکرت ۵ درجه

پیوست: پرسشنامه تک بعدی بازاریابی تاثیرگذار

5000 تومان – خرید

تعریف مفهومی و عملیاتی

اینفلوئنسر : منظور از اینفلوئنسر Influencer کسی است که طی مدتی طولانی و با انتشار محتوای مفید شخصیت آنلاین قابل قبولی را برای خود ساخته و پتانسیل تاثیرگذاری بر نظرات و رفتار مخاطبان را دارد. محتوای منتشرشده از سوی او یک محوریت مشخص (سبک زندگی، آشپزی، مد، سفر، پزشکی و …) دارد و نظراتش در آن حوزه برای دنبال‌کنندگان قابل احترام و اطمینان است. اینفلوئنسرها، ستاره‌های دنیای مجازی هستند. افرادی که ممکن است در زندگی واقعی شناخته شده نباشند، اما نام آنها در دنیای مجازی شناخته شده و عده زیادی به خاطر سبک زندگی، اعتقادات و…، دنبال‌کننده ماجرایی هستند که این افراد برای آن‌ها تعریف می‌کنند. یک اینفلوئنسر می‌تواند متخصص رسانه، تحلیلگر صنعت یا فرد عادی جامعه باشد که تعداد فالوور مطلوبی دارد.

بازاریابی تاثیرگذار : بازاریابی تاثیرگذار Influencer marketing یا اینفلوئنسر مارکتینگ شیوه ای از بازاریابی در بستر شبکه‌های اجتماعی است که شامل پیشنهاد و معرفی محصول و خدمات توسط اینفلوئنسرها است. به فرآیند جلب اعتماد مخاطبان یک اینفلوئنسر و تبدیل ایشان به مشتری از طریق نظرات او، اینفلوئنسر مارکتینگ یا بازاریابی با افراد تاثیرگذار می‌گویند. در واقع در این فرآیند آن پیام برند شما از طریق یک منبع مورد اعتماد و مورد علاقه به مخاطبان ارائه می‌شود.

با استفاده از پرسشنامه اینفلوئنسر مارکتینگ می‌توان ابعاد مختلف بازاریابی تاثیرگذار را مورد سنجش قرار داد. گویه‌های سنجش این پرسشنامه مبتنی بر طیف لیکرت پنج درجه طراحی شده است بنابراین برای انجام مطالعات دانشگاهی و مقاله‌های علمی-پژوهشی مناسب است. این ابزار دارای روایی و پایایی بوده و از منبع شناسی استاندارد برخوردار است. بنابراین استفاده از آن دارای پشتوانه علمی لازم است و برای دانشجویان مدیریت بازاریابی توصیه می‌شود.