پرسشنامه خلق‌وخوی کارکنان

دانلود پرسشنامه خلق‌وخوی کارکنان دارای روایی، پایایی، منبع استاندارد و شیوه تفسیر

نوع فایل: ورد

منبع: استاندارد

شیوه تفسیر: دارد

روایی و پایایی: دارد

تعریف: مفهومی و عملیاتی

تعداد سوالات : ۲۰ گویه با طیف لیکرت ۵ درجه

هدف : بررسی تاثیر خلق و خوی کارکنان و عوامل محیطی بر رفتار مشتری

ابعاد : خلق و خوی کارکنان، عوامل محیطی، خلق و خوی مشتری، شناخت مشتری، رفتار خرید

تعریف مفهومی پرسشنامه خلق‌وخوی کارکنان

خلق و خوی کارکنان (Employee Mood) : خلق و خو اشاره به آن ویژگی‌های روانشناختی دارد که از فرایندهای فیزیولوژیکی ارثی سرچشمه می‌گیرند. بنابراین، خلق و خو به تحریک پذیری هر روز مغز، دستگاه عصبی خود مختار، و دستگاه درون ریز فرد مربوط می‌شود. بنابراین، تفاوتهای خلق و خو بیشتر تفاوتهای زیست شناختی هستند، تفاوتهایی که در توجیه نمودن اینکه چرا مردم به وقایع زندگی مثل سخنرانی برای مردم، امتحان دادن و پذیرایی از دوستان به طور متفاوتی واکنش نشان می‌دهند، نقش مهمی را بازی می‌کند.

خلق و خوی مشتری (Customer Mood) : خلق خوی مشتری عبارتست از کلیه رفتارهایی که یک مشتری هنگام خرید یک محصول یا خدمت و در مواجهه با کارمندان از خود بروز می‌دهد.

کارمندان یک مجموعه بعنوان یک بخش مهم از زیر ساخت‌های آن مجموعه بشـمار می‌روند. آنها هم مانند خریداران از اقشـار عـادی جـامـعــه بوده و باید با آنها برخورد درستی  شود. کـارکنـان بـه نـوبـه خـود بـه عـنـوان نـوع دیـگری از مشتری شناخته می‌شوند با این تفاوت کـه سازمان یـک موقعیت شغلی را به آنها می‌فروشد. تنها چیزی که کمی عجیب است این است که آنها از سازمان پول می‌خرند و در ازای آن برای سازمان کار انجام می‌دهند. به هر حال این هم خود نوعی تجارت است. ارتباط طولانی مدت با یک مشتری ثابت، می‌تواند سود بالایی به شما برساند. هر چه سازمان بهتر با آنها کنار بیاید در نتیجه معامله بهتری نیز خواهد داشت.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله