پرسشنامه امنیت شبکه‌های اجتماعی

دانلود پرسشنامه امنیت شبکه‌های اجتماعی دارای روایی، پایایی، منبع استاندارد و شیوه تفسیر

نوع فایل: ورد

منبع: استاندارد

شیوه تفسیر: دارد

روایی و پایایی: دارد

تعریف: مفهومی و عملیاتی

هدف: بررسی امنیت شبکه‌های اجتماعی

تعداد سوال: ۲۴ گویه با پرسشنامه طیف لیکرت ۵ درجه

ابعاد: گذرواژه مناسب، دسته بندی دوستان، عدم انتشار فایل‌های شخصی، خصوصی‌سازی پروفایل و حفظ حریم خصوصی

تعریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه امنیت شبکه‌های اجتماعی

امنیت و حریم خصوصی شبکه‌های اجتماعی از مهمترین مسائل مبتلا به یک شبکه اجتماعی (رسانه اجتماعی) است. امروز با پیشرفت انواع تکنولوژی‌ها، حریم خصوصی افراد از محل زندگی و محیط‌‌های شخصی فراتر رفته و حریم خصوصی اطلاعاتی را نیز شامل می‌شود.

اطلاعات شخصی که افراد در کامپیوتر‌ها و دستگاه‌های الکترونیکی خود دارند معمولاً بیش از موارد دیگر به حوزه ی خصوصی زندگی شان مربوط می‌شود. با وجود انواع سایت ها، نرم‌افزارها و حتی سیستم عامل‌های جاسوسی، حریم خصوصی افراد روز به روز بیش تر رنگ می‌بازد و متأسفانه کمتر کسی به این وضعیت حساسیت نشان می‌دهد. بنابراین پرسشنامه امنیت شبکه‌های اجتماعی را دانلود کنید.

در فضای کسب‌وکار، شرکت‌ها باید موضوع حریم شخصی کاربران در شبکه‌های را به دقت مدنظر داشته باشند. کاربر به عنوان یک مصرف‌کننده در واقع یک مشتری بالقوه محسوب می‌شود که شرکت کوشش می‌کند از طریق فعالیت‌های خود در این رسانه‌ها او را جذب کند. از سوی دیگر کاربران بسیار به حریم خصوصی خود در رسانه‌های اجتماعی حساس هستند. همچنین شرکت‌ها و کسب‌وکارهای مختلف نیز به دنبال حفظ حریم خصوصی خود در شبکه‌های اجتماعی هستند.

در این پرسشنامه موضوع امنیت و حریم خصوصی شبکه‌های اجتماعی از دیدگاه مشتریان و سازمان مورد بررسی قرار می‌گیرد. حریم خصوصی شبکه‌های اجتماعی به اطلاعاتی گفته می‌شود که افشای آن اطلاعات در رسانه‌های مختلف می‌تواند در صورت فاش شدن آسیب‌هایی را به صاحب داده چه از لحاظ روحی و چه مالی و یا جسمی وارد سازد.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله