رابرت کاپلان و دیوید نورتون

بیوگرافی رابرت کاپلان و دیوید نورتون

رابرت کاپلان و دیوید نورتون به طور مشترک «کارت امتیازی متوازن» را در اوایل دهه‌۱۹۹۰ به دنیای مدیریت کسب‌وکار معرفی کردند. آنها استدلال می‌کنند که التزام به سود مالی و محصول نهایی به تنهایی نمی‌تواند سازمان را به یک نگرش کاملاً استراتژیک رهنمون سازد. کارت امتیاز متوازن پیشرفتی بزرگ محسوب می‌شود زیرا سازمان را قادر می‌سازد تا استراتژی خود را به میزان کافی و مناسب تشریح کند. این امر نمایانگر نحوه‌ ارتباط عوامل غیر مالی (دارایی‌های ناملموس) با عوامل مالی است.

رابرت کاپلان

رابرت کاپلان Robert Kaplan در سال ۱۹۴۰ در نیویورک متولد شد. وی مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی برق و در دانشگاه MIT گذرانده است. کاپلان دکترای تحقیق در عملیات را از دانشگاه کورنل اخد نمود. وی استاد دانشکده‌ بازرگانی هاروارد در شهر بوستون است. او قبلاً در دانشگاه کارنگی‌ملون تدریس می‌کرد. کارهای تحقیقاتی کاپلان متمرکز بر سیستم‌های سنجش عملکرد به ویژه تعیین هزینه‌ فعالیت‌ها و کارت امتیازی متوازن (BSC) بوده است.

دیوید نورتون

دیوید نورتون David Norton متولد سال ۱۹۴۱ در آمریکا است. وی دارای لیسانس مهندسی برق از موسسه پلی‌تکنیک ورسستر می‌باشد. نورتون کارشناسی ارشد خود را در رشته تحقیق در عملیات از دانشگاه ایالتی فلوریدا و دکترای مدیریت کسب‌وکار را از دانشگاه هاروارد اخذ نمود. او مؤسس و رئیس مرکز همکاری کارت امتیازی متوازن در لینکولن واقع در ایالت ماساچوست است. نورتون همچنین مؤسس و رئیس مرکز راه‌حل‌های رنسانس می‌باشد که یک شرکت ارائه‌دهنده‌ خدمات مشاوره در خصوص کارت امتیازی متوازن است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله