استیفن رابینز

استیفن رابینز یکی از اساتید سرشناس مدیریت است که کتاب‌های متعددی در زمینه مدیریت رفتار سازمانی و تئوری‌های مدیریت نوشته است. او در سال ۱۹۴۳ متولد شده و در دانشگاه آریزونای آمریکا درس خوانده است. او سابقه فعالیت مدیریتی در شرکت‌های Shell و Reynolds Metal را دارد. همین سابقه باعث شده که محتوای کتابهای او، ضمن حفظ دقت آکادمیک، کاملاً به طعم تجربه و عمل نیز آمیخته باشد.

استیفن رابینز کتاب‌های متعددی در زمینه مدیریت و رفتار سازمانی تالیف کرده است. از جمله آنها می‌توان به کتاب مدیریت رفتار سازمانی رابینز و کتاب تئوری سازمان رابینز اشاره کرد. کتاب مدیریت انسان‌ها و تصمیم‌گیری و پیروزی نیز نوشته اوست.

بیش از شش میلیون نسخه از کتاب‌های او در سراسر جهان فروخته شده است. حتی کتاب‌های دیگری هم که در زمینه مدیریت رفتار سازمانی نوشته شده‌اند و می‌شوند، عموماً تلاش می‌کنند از ساختار ارائه شده توسط او خارج نشوند.

علاقه‌ی شخصی او و مطالعاتش در دوران دانشگاه، بیشتر به بحث مدیریت تعارض و قدرت و سیاست و سیاسی کاری در سازمان‌ها نزدیک بوده و هنوز هم ردپای این علاقه را در نوشته‌ها و تحلیل‌های مدیریتی او می‌توان یافت. او از سن پنجاه سالگی به صورت جدی‌تر به سراغ مسابقات دو میدانی هم رفته و مدال‌های جهانی متعددی هم در این زمینه کسب کرده است.

درباره استیفن رابینز

استیون رابینز (Stephen Robbins) استاد برجسته مدیریت در دانشگاه ایالتی سن دیگو است. پرفروش ترین نویسنده کتاب‌های درسی جهان در زمینه‌های مدیریت و رفتار سازمانی است. کتاب‌های او بیش از ۶ میلیون نسخه فروش داشته و به ۲۰ زبان ترجمه شده است. کتاب‌های وی در حال حاضر در بیش از ۱۵۰۰ کالج و دانشگاه ایالات متحده و همچنین صدها مدرسه در سراسر کانادا، آمریکای لاتین، استرالیا، نیوزیلند، آسیا، خاورمیانه و اروپا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رابینز از اساتید شناخته شده مدیریت در دانشگاه‌های ایران است. بیشتر دانشجویان مدیریت با کتاب‌های او برای آزمون دوره کارشناسی ارشد و دکتری آشنا هستند. هرچه بیشتر در مورد رابینز بخوانید بیشتر با دیدگاه‌های او آشنا خواهید شد. بنابراین شما را با استیفن تنها می‌گذاریم تا بیشتر اندیشه کنید.

3.7 3 رای ها
امتیازدهی به مقاله