پرسشنامه گردشگری خلاق

دانلود پرسشنامه گردشگری خلاق دارای روایی، پایایی و منبع استانداد

روایی و پایایی: دارد

منبع : استاندارد (فارسی و لاتین)

شرح و تفسیر: دارد

تعریف مفهومی و عملیاتی: دارد

تعداد سوالات: ۵ سازه اصلی و ۲۹ گویه با طیف لیکرت پنج درجه

ابعاد: کیفیت زندگی،‌ استعداد خلاق، اعتماد اجتماعی، محیط آموزنده و محدودیت‌های توسعه

تعریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه گردشگری خلاق

گردشگری خلاق، سفر به سمت تجربه‌های معتبر با یادگیری مشارکتی در هنر  میراث یا طبیعت خاص یک محل است. یک ارتباط با کسانی که در آن محل زندگی می‌کنند و فرهنگ آنجا را می‌سازند، فراهم می‌آورد. توریسم مبتنی بر خلاقیت به عنوان نسل جدید گردشگری بعد از گردشگری انبوه و گردشگری فرهنگی، طلایه دار و پیشرو تازه نفس صنعت گردشگری است. در «گردشگری خلاق»، گردشگر به تعامل بیشتر آموزشی، اجتماعی، احساسی و همچنین مشارکت با مکان، فرهنگ زندگی و مردم تشویق می‌شود.

گردشگری خلاقانه نوعی از گردشگری است که به بازدید کنندگان برای بهبود قدرت خلاقیت شان از طریق مشارکت فعال در برخی دوره‌ها و نیز یادگیری تجربیات کمک می‌کند؛ تجربیاتی که در حقیقت ویژگی اصلی مقاصد توریستی هستند که این افراد به آنجا برده می‌شوند. اجرای یک کنسرت در بارسلونا، راه انداختن باربکیوی خود در برزیل یا حتی اجرای یک موسیقی شاد، برخی از کارهایی هستند که گردشگران خلاق در هنگام سفر مشتاق به تجربه آنها هستند.

راه جدید تجربه یک فرهنگ بیگانه در سال‌های اخیر به شدت گسترش پیدا کرده است. امروزه توریست‌ها دیگر چندان علاقه‌ای به شرکت در تورهای سنتی بازدید از مکان‌های دیدنی ندارند. آنها دوست دارند تا بیش از هر چیزی در زندگی روزمره مردم شهر، کشور یا روستایی که به آن سفر می‌کنند؛ درگیر شوند. به عبارت دیگر آنها علاقه‌ای ندارند تا بار توریست بودن را به دوش بکشند. پرسشنامه گردشگری خلاق برای سنجش این مقوله جدید کارآمد و اثربخش است.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله