پرسشنامه گردشگری مجازی

دانلود فایل ورد پرسشنامه گردشگری مجازی همراه با روایی و پایایی و منبع استاندارد

پرسشنامه استاندارد

روایی و پایایی دارد

منبع معتبر دارد

تعداد سوال: ۲۰ گویه با پرسشنامه طیف لیکرت ۵ درجه

هدف: بررسی گردشگری مجازی

تعریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه گردشگری مجازی

گردشگری مجازی عبارت است از حضور مجازی و غیر فیزیکی گردشگر در مکان‌های توریستی. این حضور مجازی با بهره مندی از قدرت رسانه‌های نوین مبتنی بر فن آوری اطلاعات میسر می‌شود. به شکل سنتی بازدید از یک مکان دیدنی به معنای حضور فیزیکی در آن مکان می‌باشد. ولی با ظهور فن آوری‌های نوین رایانه‌ای و رسانه‌ای و تلفیق آنها با یکدیگر امکان حضور افراد در یک مکان دیدنی و سیاحتی به صورت مجازی فراهم می‌شود. بطوریکه حس حضور فیزیکی در آن مکان تا بیشترین حد ممکن به بازدید کننده مجازی القا گردد.

مهم‌ترین هدف گردشگری مجازی در بعد فن آوری نزدیک تر کردن هرچه بیشتر حس حضور مجازی گردشگران به حس حضور واقعی در مکان‌های توریستی و سیاحتی معرفی شده است. در بعد اقتصادی نیز ترغیب افراد به انجام سفر و حضور فیزیکی در جاذبه‌های گردشگری شهرها و کشورها می‌باشد. یکی از بارزترین تجربیات گردشگری مجازی که می‌توان آن را به عنوان معرفی کننده و پدید آورنده مفهوم گردشگری مجازی دانست تور مجازی می‌باشد. تور مجازی عبارت است از تصاویر پانورامای ۳۶۰ درجه که از نقاط مختلف یک جاذبه گردشگری تهیه می‌شوند.

گردشگران می‌توانند با انتخاب موقعیت دلخواه از جاذبه گردشگری معرفی شده، محیط پیرامون خود را به صورت ۳۶۰ درجه مشاهده نمایند. از قابلیت‌های مهم تورهای مجازی امکان تعامل گردشگران می‌باشد که رسانه‌های سنتی مانند کلیپ‌های ویدئویی از آن محروم هستند. علاوه بر امکان انتخاب موقعیت دلخواه در مکان مورد نظر، امکان چرخش به زاویه دلخواه و بزرگنمایی تصاویر برای مشاهده جزئیات بیشتر برای گردشگران نیز وجود دارد.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله