پرسشنامه مشکلات گردشگری ورزشی

دانلود فایل ورد پرسشنامه مشکلات گردشگری ورزشی دارای روایی و پایایی و منبع استاندارد

هدف : بررسی مشکلات گردشگری ورزشی

ابعاد : مشکلات مربوط به مدیریت، مشکلات فرهنگی و مشکلات مربوط به زیرساخت‌های گردشگری

تعداد سوالات : ۲۰ گویه با طیف لیکرت ۵ درجه

منبع : معتبر

روایی و پایایی : دارد

تعریف مفهومی پرسشنامه مشکلات گردشگری ورزشی

مشکلات گردشگری ورزشی یکی از موانع اصلی توسعه این صنعت در کشور است. در بسیاری از امکان کشور جشنواره‌ها و مناسبت‌های ورزشی ویژه‌ای برگزار می‌شود. این رویدادها به صورت بالقوه بسیاری از گردشگران را به خود جلب می‌کند. اما در عمل بسیاری از مسائل زیرساختی، فرهنگی و مدیریتی مانع از شکل‌گیری گردشگری ورزشی می‌شوند. از طریق پرسشنامه حاضر به بررسی این موانع و مشکلات پرداخته شده است.

گردشگری ورزشی در واقع سفر به اقصی نقاط دنیا برای شرکت در یک رویداد یا فعالیت ورزشی یا تماشای یک مسابقه‌ی ورزشی است. گردشگری ورزشی را به سه نوع تقسیم می‌کنند. گردشگری رویدادهای ورزشی، گردشگری ورزشی فعال و گردشگری ورزشی نوستالژیک. در حالی که شاید بسیاری از افراد حتی نام گردشگری ورزشی به گوششان نخورده باشد، علاقه‌مندان به ورزش‌ها و تیم‌های گوناگون برای شرکت یا تماشای رقابت‌ها و مسابقات ورزشی مورد علاقه‌شان به راه‌های دور و نزدیک سفر می‌کنند. در تصویر مریم عدن‌ور با دو گرابلای برجسته قابل مشاهده است.

گردشگری ورزشی، به آن دسته از فعالیت‌های گردشگری اطلاق می‌شود که انگیزه و هدف اصلی گردشگران از انجام آنها، مشارکت فعال یا غیر فعال در ورزش‌های رقابتی یا تفریحی یا حتی حضور در رویدادهای ورزشی به منظور لذت بردن و تشویق نمودن ورزشکاران مورد علاقه شان در میادین ورزشی است. مساله قابل توجه این است که بخشی از سفر گردشگران ورزشی، انواع دیگری از گردشگری مانند طبیعت گردی را در برمی گیرد. مشاهده پرسشنامه گردشگری ورزشی توصیه می‌شود.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله