کتاب کار حسابداری دولتی

دانلود رایگان و مستقیم کتاب کار حسابداری دولتی ۱ و ۲

عنوان: کتاب کار حسابداری دولتی

نویسنده: کامران فقیهی

زمینه: حسابداری و مدیریت مالی

تعداد صفحات: ۱۸۱ صفحه

نشر الکترونیک : پارس مدیر

دانلود کتاب حسابداری دولتی

درباره کتاب کار حسابداری دولتی ۱ و ۲

حسابداری دولتی در زبان انگلیسی با عبارت Governmental accounting شناخته می‌شود. به فرآیندی که در آن گزارش رویدادهای بودجه‌ای و رویدادهای مالی همه دستگاه‌های اجرایی زیرمجموعه دولت جمع آوری، ثبت و طبقه بندی، خلاصه، تفسیر و گزارش می‌شوند حسابداری دولتی می‌گویند. هدف اصلی از اجرای این فرآیندها، برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری در مورد کنترل بودجه است. در واقع در طی این فرآیند، اطلاعات مالی تمام وزارتخانه ها، موسسات دولتی، و … جمع آوری، طبقه بندی، پردازش و گزارش می‌شوند. به این ترتیب تصمیم‌گیری مالی و برنامه‌های مصوب بودجه سالانه به خوبی مدیریت می‌شود. این فرآیند در واقع نوعی از سیستم است.

حسابداری دولتی نظامی است که اطلاعات مالی مربوط به فعالیت‌های مالی سازمان‌های دولتی را جمع آوری و گزارش می‌نماید تا بتوان در مورد تخصیص منابع مالی آنها به برنامه‌ها و عملیات مختلف، تصمیماتی صحیح و مناسب اتخاذ نمود. به عبارت دیگر، حسابداری دولتی عبارت است از کلیه عملیات مربوط به تجزیه و تحلیل، ثبت، طبقه بندی، تلخیص، گزارش دهی و تفسیر فعالیت‌های مالی سازمان‌های دولتی است. این موارد با رعایت قوانین و مقررات مالی و اصول و موازین متداول حسابداری دولتی انجام می‌شود.

آشنائی با استاد کامران فقیهی

آدرس مکاتبه: KF505013[at]yahoo.com
رزومه مختصر: همواره در تهیه جزوه و منبع خوب دچار مشکل بودم به لطف خداوند این جزوه را تهیه کرده ام. با این امید که دیگر علاقمندان برای پیدا کردن وقت صرف نکنند و وقتشان صرف یادگیری گردد. از شما عزیزان پارس‌مدیر هم بسیار سپاسگزارم. مجموعه کتاب‌ها و دستاوردهای استاد فقیهی از طریق سایت پارس مدیر به رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته شده است.

این کتاب نیاز مبرم یک دانشجوی رشته حسابداری میباشد. چرا که این مطالب تاکنون به صورت یکجا و کامل که دارای تمامی سرفصل‌های حسابداری دولتی باشد نه به چاپ رسیده و نه موجود میباشد.این کتاب توسط مهندس کامران فقیهی که از اساتید دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی استان قزوین هستند جمع آوری و تهیه و تدوین گردیده است. مطالب این کتاب برگفته از اکثر کتاب‌های معتبر حسابداری دولتی و تمامی کتاب‌های این رشته و همینطور جزوه خود استاد فقیهی میباشد. مطالعه این کتاب به همه دانشجویان حسابداری به ویژه حسابداری دولتی پیشنهاد می‌شود.

3 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله