کتاب مدیریت دولتی نوین

عنوان: کتاب مدیریت دولتی نوین

نویسنده: آون هیوز

ترجمه: مهدی الوانی و سهراب خلیلی شورینی

ناشر: انتشارات مروارید

زبان: فارسی

نوع کتاب: چاپی و کاغذی

قطع: وزیری

تعداد صفحه: ۳۶۵ صفحه

دانلود خلاصه کتاب مدیریت دولتی نوین

درباره کتاب مدیریت دولتی نوین اثر آون هیوز

ماهیت و مدیریت بخش دولتی به طور چشمگیری دستخوش تغییر شده است. در عصر کنونی مدلی انعطاف‌پذیرتر و مبتنی بر بازار جایگزین شکل سفت و سخت و دیوان سالاری مدیریت عمومی قرن بیستم گردید. یعنی آن شکل از مدیریت دولتی که در بیشتر قرن بیستم سلطه داشت، اکنون در قرن ۲۱ با یک فرم مدیریت دولتی انعطاف‌پذیرتر عوض شده است. این کتابی فراگیر و کامل است که شکل جدیدی از مدیریت را به خوانندگان خود ارائه می‌دهد.

چنانچه ناشر از ارائه معرفی‌نامه و خلاصه کتاب نارضایتی خود را اعلام کند از سایت پارس‌مدیر حذف خواهد شد.

چاپ چهارم این کتاب بسیار موفق، مدیریت دولتی نوین، مقدمه‌ای بین المللی و منحصر به فرد در این زمینه را ارائه می‌دهد. این کتاب با معرفی دامنه و مقیاس دولت، رویکردهای رقابتی برای مطالعه مدیریت در بخش عمومی، اشکال مختلف ارائه خدمات و عناوین اصلی در این موضوع مانند مدیریت استراتژیک و مدیریت عملکرد، همچنان یک منبع اساسی کامل است. همچنین این کتاب مرجع مناسبی برای اساتید و دانشجویان در این زمینه به شمار می‌رود.

این کتاب شامل دوازده فصل است. فصل‌های کتاب به‌ترتیب عبارتند از: عصر تغییر، الگوی سنتی اداره ی امور دولتی، مدیریت دولتی نوین، نقش دولت، موسسات عمومی، خط‌مشی عمومی و تجزیه و تحلیل خط مشی، مدیریت استراژیک، مدیریت سیستم داخلی سازمان، مدیریت مولفه های محیطی، خط مشی و اداره، مدیریت دولتی در کشورهای در حال توسعه و نتیجه گیری.

کتاب مدیریت دولتی نوین توسط سهراب خلیلی شورینی، مهدی الوانی و دیگران ترجمه شد و انتشارات مروارید منتشر گردید. پژوهشگران رشته مدیریت دولتی از این کتاب در آزمون کارشناسی ارشد و آزمون دکتری مدیریت به عنوان یک منبع کاربردی استفاده می‌کنند. بنابراین مطالعه خلاصه این کتاب برای پژوهشگران الزامی است.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله