تبدیل صوت به متن

تبدیل صوت به متن یک نیاز اساسی پژوهشگران است. مرورگر کروم امکاناتی را در اختیار طراحان وب قرار داده است که آنها را قادر می‌سازد تا صوت (گفتار) را متن (نوشتار) تبدیل کنند. این عمل درست برعکس تبدیل متن به صوت است و با سرعت و کارایی بالایی انجام می‌شود. حتی صوت فارسی نیز به سادگی قابل تبدیل به متن است. کافی است شما متن مورد نظر را بلند و رسا بخوانید تا به صورت همزمان و با سرعت و دقت بالا به متن قابل ویرایش تبدیل شود.

تبدیل صوت به متن (گفتار به نوشتار)

تبدیل گفتار به نوشتار عملی است که صدا و حرف زدن شما را به متن تایپ شده تبدیل می‌کند. در بخش تایپ صوتی تایپو، شما می‌توانید به راحتی و بصورت رایگان صدای خود را به متن و نوشته تایپ شده تبدیل کنید. با استفاده از این ابزار بدون هیچ ابزار اضافی دیگر گفتار فارسی را به متن تبدیل می‌نمایید. ویرایشگر متن این نرم‌افزار تحت وب امکانات کاملی برای مدیریت، ویرایش و قالب بندی متن را دارد. نرم‌افزار تبدیل صدا به متن فارسی برای وبلاگ نویسان، دانشجویان، خبرنگاران، مترجمان و به طور کلی تمام افرادی که با تایپ متن سروکار دارند، مناسب است. برای حمایت از توسعه این نرم‌افزار فارسی ما را به دوستان خود معرفی کنید.

تبدیل صوت به متن به صورت آنلاین

شرکت‌های تجاری مختلفی اقدام به ارائه نرم‌افزارهایی برای تبدیل صوت به متن کرده‌اند. با این وجود سایت‌هایی هستند که به صورت رایگان این عملیات را انجام می‌دهند. کار کردن با قسمت تبدیل صدا به متن تایپو بسیار آسان است. کافیست بر روی دکمه ضبط کردن که با علامت میکروفون مشخص شده است کلیک کرده و سپس شروع به صحبت کردن کنید. پس از صحبت کردن با چند ثانیه مکث کردن یا کلیک مجدد بر روی دکمه ضبط، صدای شما به بخش متن تایپ شده منتقل می‌شود.

تایپ صوتی تایپو تایپ صوتی فارسی

جمع‌بندی

تایپ صوتی یا تبدیل گفتار به نوشتار با فوایدی و ویژگی‌های که دارد هنوز نتوانسته است جای تایپ سریع و ده انگشتی را بگیرد. شما می‌توانید علاوه بر استفاده کردن از سامانه تبدیل گفتار به نوشتار تایپو، تایپ ده انگشتی را هم به راحتی و در کمترین زمان ممکن یاد بگیرید. از چندین سال پیش تا کنون این مهارت در کشورهای مختلف جهان در مدارس و مراکز آموزشی تدریس می‌شود. همچنین در چند سال اخیر، یک فصل در کتاب کار و فناوری پایه ششم ابتدایی به تایپ ده انگشتی اختصاص داده شده است.

از مشکلات اصلی دانشجویان صرف زمان زیاد برای تایپ متون یا ترحمه مقالات و یا نکارش گزارش و پایان‌نامه است. با نرم‌افزار گفتار به نوشتار به طور قابل توجهی در زمان نگارش متونم صرفه جویی شده و باعت شده است تا تمرکز بیشتری روی موضوع اصلی گزارش بگذارم. استفاده از‌ای او تایپ را به همه دانشجویان پیشنهاد میکنم. در حال حاضر تایپ صوتی تایپو فقط بر روی مرورگر کروم نسخه ۲۵ به بالا و کامپیوتر امکان پذیر است.

1.3 3 رای ها
امتیازدهی به مقاله