تبدیل متن به صوت

فناوری تبدیل متن به صوت

قابلیت تبدیل متن به صوت یا Text To Speech که به اختصار TTS نیز نامیده می شود توانمندیهای زیادی دارد. این توانمندی از طریق پنل SAPI.cpl توسط کاربران قابل استفاده است. واژه SAPI مخفف Speech API است. وقتی ویندوز XP را نصب کنید پنل SAPI نیز به کنترل پنل اضافه می شود. برای مشاهده این پنل به کنترل پنل رفته و پنل Speech را انتخاب کنید. در این صورت برای تبدیل هر متن به صوت می توانید از صدای پیش فرض مایکروسافت SAM استفاده کنید. اگر به هر دلیلی توانمندی TTS را در اختیار ندارید نسخه SAPI 4 یا SAPI 5 را دانلود کنید.

صداهای متنوع دیگر نیز وجود دارد. اگر از مایکروسافت ورد ۲۰۰۳ استفاده می کنید از منوی Tools گزینه Speech را انتخاب کنید تا قابلیت TTS سیستم ارتقا پیدا کند. در این صورت صوت خانم میشل و آقای مایکل نیز به سیستم اضافه می شود. برای آنکه صداهای واضح تری داشته باشید می توانید صوت های مختلفی را به رایگان دانلود کنید.

در نسخه ۲۰۱۰ مایکروسافت آفیس ورد قابلیت Speech حذف شده است و تنها در اکسل ۲۰۱۰ در قسمت All Commands گزینه Speak Cells قابل دسترسی است. همچنین در ویندوز هفت شما فقط خانم آنا را برای خواندن متون در اختیار دارید.

بهترین نرم افزار برای تبدیل متن به صوت با استفاده از تمامی صداهای مختلف ویندوز نرم افزار Balabolka است. این نرم افزار کاملاً رایگان است.

دانلود نرم افزار بالابولکا

اگر امکان دانلود نرم افزار ندارید نگران نباشید از sound recorder ویندوز استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر به فایل آموزشی مربوط را دانلود کنید.

تبدیل آنلاین متن به MP3: برای تبدیل آنلاین متن به MP3 به سایت Online Text2Mp3 بروید.

دانلود نرم افزار متن فارسی به صورت پارسخوان