تبدیل فایل اسکن به ورد

تبدیل فرمت docx به doc روشی برای ذخیره فایل‌های مایکروسافت ورد به صورت قابل مطالعه توسط نسخه‌های قدیمی تر می‌باشد. اگر از کاربران قدیمی مایکروسافت آفیس هستید حتما می‌دانید که تا سال ۲۰۰۳ نسخه‌های مختلف آفیس با فرمت متفاوتی ذخیره می‌شدند. فایلهای ورد با فرمت doc و فایل‌های اکسل با فرمت xls ذخیره می‌شدند. از سال ۲۰۰۷ انقلابی در نرم‌افزارهای آفیس پیش آمد. دنیای سریع و ساده آفیس به یک دنیای پرزرق و برق تبدیل شد.

نرم‌افزارهایی که سنگین بودند و با فرمتی ذخیره می‌شدند که دیگر نرم‌افزارهای قدیمی از آنها پشتیبانی نمی کردند. فایلهای ورد با فرمت docx و فایلهای اکسل با فرمت xlsx ذخیره شدند. مطابق معمول مقاومت هایی توسط کاربران انجام شد و نرم‌افزارهای تبدیل docx به doc پیدا شدند.

تبدیل doc به docx

اگر یک فایل قدیمی دارید که با فرمت doc ذخیره شده است آن را با نسخه آفیسی که دارید باز کنید. سپس از منوی فایل گزینه save as را انتخاب کنید. در دیالوگ باز شده از کشویی قسمت save as type گزینه word document را انتخاب کنید. اکنون فایل آفیس شما ارتقا پیدا کرده است. فرم پروپوزال دانشگاه‌ها چون قدیمی است و سیستم آموزشی ما هر بیست سال به‌روز می‌شود به همین خاطر فرمت doc دارد. در این فرم‌ها نمی‌شود فرمول تایپ کرد یا تصاویر مدل را صحیح ترسیم کرد چون فرمت قدیمی دارند. ابتدا فرم پروپوزال را با فرمت docx ذخیره کنید و بعد براحتی مشغول کار شوید.

ذخیره به عنوان docx یا doc

ذخیره به عنوان docx یا doc

تبدیل docx به doc

مایکروسافت در نسخه آخر از نرم‌افزار Office خود تغییرات زیادی را داده است که یکی از آنها تغییر فرمت پیش فرض فایل‌های Word از DOC به DOCX است.فایل هایی با پسوند docx در نسخه‌های قبلی از برنامه آفیس باز نمی شوند. کاربران برای کار کردن با آنها مجبورید تا نسخه ۲۰۰۷ را تهیه کنید. اگر شما یکی از نسخه‌های قبلی نرم‌افزار Microsoft Office (مانند ۲۰۰۳ یا ۲۰۰۰) را داشته باشید، می‌توانید با دانلود و نصب بسته ارائه شده توسط مایکروسافت، امکان باز کردن این فایل‌ها را به برنامه خود اضافه کنید. سایت مایکروسافت زمانی برای تبدیل این دو فرمت به هم افزونه‌ای را ارائه کرده بود. اما دیگر افزونه آفیس ۲۰۰۳ برای کار با فایلهای آفیس ۲۰۰۷ و ۲۰۱۰ پشتیبانی نمی‌شود.

تبدیل docx به doc

فرمت‌های قدیمی و جدید مایکروسافت ورد

تبدیل آنلاین docx به doc

سایت docx2doc.com برای تبدیل آنلاین این دو فرمت بسیار مناسب است. همچنین برای تبدیل آنلاین docx به doc می‌توانید به سایت‌های docx converter و Zamzar رجوع کنید. البته این دو سایت فایل را از شما به همراه آدرس ایمیلتان از شما می‌گیرند و آدرس فایل تبدیل شده را به ایمیلتان ارسال می‌کنند. این کار مدت زمانی (معمولا چند دقیقه) طول می‌کشد و فایلها چند ساعت بعد (معمولا ۲۴ ساعت بعد) از سرورهای سایت پاک می‌شوند. بنابراین یک مبدل آنلاین و در دسترس برای تهیه این نوع قدیمی از فرمت ورد در دسترس خواهید داشت. در زمانه‌ای که دنیا با حرکت نور به پیش می‌رود هنوز ما از فرم‌های قدیمی فایلها استفاده می‌کنیم.

3.5 4 رای ها
امتیازدهی به مقاله