تبدیل فایل اسکن به ورد

تفاوت فرمت docx به doc

اگر از کاربران قدیمی مایکروسافت آفیس هستید حتما می‌دانید که تا سال ۲۰۰۳ نسخه های مختلف آفیس با فرمت متفاوتی ذخیره می شدند. فایلهای ورد با فرمت doc و فایلهای اکسل با فرمت xls ذخیره می شدند. از سال ۲۰۰۷ انقلابی در نرم افزارهای آفیس پیش آمد. دنیای سریع و ساده آفیس به یک دنیای پرزرق و برق تبدیل شد. نرم افزارهایی که سنگین بودند و با فرمتی ذخیره می شدند که دیگر نرم افزارهای قدیمی از آنها پشتیبانی نمی کردند. فایلهای ورد با فرمت docx و فایلهای اکسل با فرمت xlsx ذخیره شدند. مطابق معمول مقاومت هایی توسط کاربران انجام شد و نرم افزارهای تبدیل docx به doc پیدا شدند.

تبدیل doc به docx

اگر یک فایل قدیمی دارید که با فرمت doc ذخیره شده است آن را با نسخه آفیسی که دارید باز کنید. سپس از منوی فایل گزینه save as را انتخاب کنید. در دیالوگ باز شده از کشویی قسمت save as type گزینه word document را انتخاب کنید. اکنون فایل آفیس شما ارتقا پیدا کرده است. فرم پروپوزال دانشگاه ها چون قدیمی است و سیستم آموزشی ما هر بیست سال به‌روز می‌شود به همین خاطر فرمت doc دارد. در این فرم ها نمیشود فرمول تایپ کرد یا تصاویر مدل را صحیح ترسیم کرد چون فرمت قدیمی دارند. ابتدا فرم پروپوزال را با فرمت docx ذخیره کنید و بعد براحتی مشغول کار شوید.

تبدیل docx به doc

مایکروسافت در نسخه آخر از نرم افزار Office خود تغییرات زیادی را داده است که یکی از آنها تغییر فرمت پیش فرض فایل های Word از DOC به DOCX است.فایل هایی با پسوند docx در نسخه های قبلی از برنامه آفیس باز نمی شوند. کاربران برای کار کردن با آنها مجبورید تا نسخه ۲۰۰۷ را تهیه کنید. اگر شما یکی از نسخه های قبلی نرم افزار Microsoft Office (مانند ۲۰۰۳ یا ۲۰۰۰) را داشته باشید ، می توانید با دانلود و نصب بسته ارائه شده توسط مایکروسافت ، امکان باز کردن این فایل ها را به برنامه خود اضافه کنید. سایت مایکروسافت زمانی برای تبدیل docx به doc افزونه ای را ارائه کرده بود. اما دیگر افزونه آفیس ۲۰۰۳ برای کار با فایلهای آفیس ۲۰۰۷ و ۲۰۱۰ پشتیبانی نمی‌شود.

تبدیل docx به doc

تبدیل آنلاین docx به doc

سایت docx2doc.com برای تبدیل آنلاین docx به doc بسیار مناسب است. همچنین برای تبدیل آنلاین docx به doc می توانید به سایت های docx converter و Zamzar رجوع کنید. البته این دو سایت فایل را از شما به همراه آدرس ایمیلتان از شما می گیرند و آدرس فایل تبدیل شده را به ایمیلتان ارسال می کنند. این کار مدت زمانی (معمولا چند دقیقه) طول می کشد و فایلها چند ساعت بعد (معمولا ۲۴ ساعت بعد) از سرورهای سایت پاک می شوند.