پرسشنامه همدلی

دانلود پرسشنامه همدلی سازمانی

فایل ورد پرسشنامه همدلی

هدف : بررسی همدلی

ابعاد : دغدغه همدلانه، دیدگاه گرایی و آشفتگی شخصی

تعداد سوالات : ۲۱ گویه با طیف لیکرت ۵ درجه

منبع : معتبر

روایی و پایایی : دارد

3000 تومان – خرید

تعریف مفهومی همدلی سازمانی

دیدگاه سنتی مدیریت، هدایت کسب و کار به هر قیمت بود. کارکنان سخت کار کنند و آنها انجام خواهند داد. محیط کاری در حال حاضر نیاز به یک رویکرد تکامل یافته برای مدیریت و رهبری دارد. مدیران امروز نیاز به ضربه زدن به انگیزه های دیگر برای به دست آوردن نتایج و الهام بخشیدن به بهترین عملکرد در محل کار و این به میزان زیادی به همدلی مرتبط است. همدلی این است که بتوانید خودتان را در کفش های دیگران قرار دهید تا بدانند که چگونه احساس می کنند. این بیشتر از گوش دادن است، بلکه پاسخ دادن به بینش و آگاهی است. همدلی یک مهارت عاطفی است که شما باید درک کنید و تمرین کنید اگر قصد دارید یک رهبر بزرگ باشید.

همدلی سازمانی

همدلی سازمانی

همدلی به معنای درک دنیای شخصی طرف مقابل؛ انگار که دنیای خودتان است و البته قید انگار مهم است و نباید از بین برود. همدلی یعنی حس کردن خشم، ترس و سردرگمیِ درمان‌جو؛ چنان‌که انگار حس خودتان بوده؛ بدون این‌که خشمگین شده، بترسید، یا این‌که سردرگم شوید. همدلی، توانایی درک احساسات و دیدگاه‌های دیگران و استفاده از این دانسته‌ها برای مدیریت رفتارمان تعریف می‌شود. طبق تحقیقات، آدم‌های همدل گرایش به بخشندگیِ بیشتر دارند و نسبت به رفاه دیگران از خود علاقه نشان می‌دهند. آنها همچنین روابط شادتری را تجربه می‌کنند و از احساس بهزیستی فردی (personal well-being) بیشتری برخوردارند.

همدلی، توانایی رهبری را ارتقا می‌دهد و شکل‌گیری مکالمه‌ی مؤثر را آسان‌تر می‌کند. بین همدلی با ترحم یا مهربانی تفاوت وجود دارد. نمی‌توان همدلی را با قانون طلایی «با دیگران چنان رفتار کن که دلت می‌خواهد با تو رفتار کنند.» معادل دانست؛ به عکس، باید گفت: «با دیگران رفتاری نکن که دلت می‌خواهد آنها با تو داشته باشند، زیرا ممکن است رفتاری دیگر دلخواه آن افراد باشد.» می‌توان گفت همدلی کشف همین خواسته‌هاست. بیایید ببینیم واقعا همدلی چیست و چه نشانه‌هایی دارد.