پرسشنامه بازی پردازی

دانلود پرسشنامه بازی پردازی دارای روایی، پایایی، منبع استاندارد و شیوه تفسیر

نوع فایل: ورد

منبع: استاندارد

شیوه تفسیر: دارد

روایی و پایایی: دارد

تعریف: مفهومی و عملیاتی

ابعاد : سهولت استفاده، سودمندی، لذت استفاده، بازی کاری، درک اجتماعی و قصد استفاده

تعداد سوالات : ۲۴ گویه با طیف لیکرت ۵ درجه

تعریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه بازی پردازی

بازی‌پردازی دانش استفاده از تفکر مبتنی بر طراحی بازی و استفاده از مکانیزم‌ها، تکنیک‌ها و المان‌های بازی در بسترهای دیگر (غیر از بازی). هدف ایجاد شادی و افزایش اشتیاق کاربران در آن بسترها، حل مسائل، بهبود فرآیندها و برانگیختن و جذب مخاطب است. به زبان ساده تر درواقع بازی‌پردازی توانایی به کارگیری المان‌های بازی و تفکر بازیسازی در بسترهایی جز بازی است. بازی‌پردازی، با تکیه بر ایجاد سرگرمی و با بهره‌گیری از تکنیک‌ها و المان‌های بازی ها، برای اهدافی به جز بازی مثل ایجاد انگیزه برای کاربران یا برای اینکه رفتارهایی که مدنظر است را انجام دهند یا تشویق کاربران برای مشارکت بیشتر استفاده می‌شود.

گیمیفیکیشن چندین سال است که در خارج از کشور استفاده می‌شود و در بازاریابی نقش به سزایی دارد. هرچند این مفهوم مدت زیادی نیست که وارد ایران شده، اما در فعالیت‌های بازاریابی اکثر کسب‌وکارها مورداستفاده قرار می‌گیرد. امروزه انسان‌ها علاقه بسیار زیادی به بازی و رقابت کردن دارند و اگر بتوانید این احساس را در محصولاتتان قرار دهید، مزایای بسیاری نصیبتان خواهد شد. وقتی کاربر احساس خوبی از محصولات شما دریافت کند خیلی راحت‌تر از شما خرید خواهد کرد و حتی شمارا به دوستانش نیز معرفی می‌کند که خودش به معنی به دست آوردن مشتریان جدید است. از طرف دیگر وقتی مشتریان مدت بیشتری را در وب‌سایت یا اپلیکیشن شما می‌گذرانند، رتبه شما در موتورهای جستجو افزایش یافته و در نتیجه فروش بیشتری را تجربه خواهید کرد.

پرسشنامه بازی پردازی مبتنی بر مدل پذیرش فناوری طراحی شده است و لذت ادراک‌شده و حضور اجتماعی فناوری دو مولفه جدیدی است که به متغیرهای سنتی سودمندی ادراک‌شده و سهولت استفاده اضافه شده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله