پرسشنامه توزیع مویرگی

دانلود پرسشنامه توزیع مویرگی دارای روایی، پایایی، منبع استاندارد و شیوه تفسیر

نوع فایل: ورد

منبع: استاندارد

شیوه تفسیر: دارد

روایی و پایایی: دارد

تعریف: مفهومی و عملیاتی

تعداد سوالات : ۱۴ گویه با طیف لیکرت پنج درجه

ابعاد: بهبود فرایند فروش، برنامه‌ریزی پیمایش بازار، کنترل فروشندگان

تعریف مفهومی پرسشنامه توزیع مویرگی

توزیع مویرگی یا پخش مویرگی، مسیری است که کالاها و خدمات برای رسیدن به دست مشتری، طی می‌کنند. این مسیر مستقیم به مشتری فرصت می‌دهد تا از عمده فروش و بدون واسطه خرید کند. پخش مویرگی می‌تواند ساده یا پیچیده باشد که به نوع و تعداد واسطه‌ها بستگی دارد. در بسیاری از موارد، شرکت‌ها از چندین پخش مویرگی استفاده می‌کنند تا درآمد خود را افزایش دهند. گاهی اوقات نیز متداول‌ترین پخش مویرگی، بهترین نتیجه را رقم نمی‌زند و لذا باید به دنبال راه‌های خلاقانه‌ای باشید که به شما مزیت رقابتی ‌دهد زیرا مشتری جویای راه‌های ارزان‌تر، سریع‌تر و آسان‌تر برای خرید کالا است.

همچنین پخش مویرگی در برگیرنده روش‌های فروش و محل فروش است. روش‌های فروش نیز به فروش مستقیم، عمده فروشی و خرده فروشی تقسیم می‌شود. در فروش مستقیم، شما محصول خود را مستقیماً و بدون هیچ واسطه‌ای به مشتری می‌فروشید و در عمده فروشی، یک توزیع کننده محصول شما را از راه‌های مختلف به دست مشتری می‌رساند و در نهایت در خرده فروشی، شما محصولات خود را از طریق چندین توزیع کننده محلی بفروش می‌رسانید.

هدف از پخش مویرگی این است که با استفاده از مکان‌های فروش در دسترس، بیشترِ بازار موجود را تحت پوشش قرار دهیم. در اکثر اوقات، پخش مویرگی زمانی استفاده می‌شود که محصول موارد استفاده‌ی زیادی داشته باشد و برندهای بسیاری نیز همین محصول را عرضه کنند. بنابراین اگر مشتری برند شما را خریداری نکند، برند دیگری را می‌خرد. پس اصلی‌ترین هدف، توزیع گسترده‌ی محصول است و به همین دلیل از روش پخش مویرگی استفاده می‌شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله