پرسشنامه تجارت اجتماعی

دانلود پرسشنامه تجارت اجتماعی دارای روایی، پایایی، منبع استاندارد و شیوه تفسیر

نوع فایل: ورد

منبع: استاندارد

شیوه تفسیر: دارد

روایی و پایایی: دارد

تعریف: مفهومی و عملیاتی

سوالات : ۲۴ گویه با طیف لیکرت ۵ درجه

ابعاد: تمایل مشارکت در تجارت اجتماعی، قابلیت‌های تجارت اجتماعی، سودمندی ادراک‌شده تجارت اجتماعی و قصد خرید از طریق رسانه‌های اجتماعی

تعریف مفهومی پرسشنامه تجارت اجتماعی

تجارت اجتماعی به فرایند خرید و فروش از طریق رسانه‌های اجتماعی گفته می‌شود. این شیوه ازتجارت قرائت جدیدی از تجارت الکترونیک در بستر رسانه‌های اجتماعی است. تجارت اجتماعی و رسانه‌های اجتماعی تجارت اجتماعی به دنبال ظهور رسانه‌های اجتماعی بهوجود آمده و از رسانه‌های اجتماعی برای خرید و فروش محصولات استفاده میکند. رسانه‌های اجتماعی مبتنی بر وب ۲ هستند که کاربران را حول محور مشترک به صورت مجازی گردهم میآورند.

تجارت اجتماعی را زیرشاخه‌ای از تجارت الکترونیکی می‌نامند که با کمک رسانه‌های اجتماعی، تراکنش‌ها را تسهیل و موجب افزایش و بهبود تجربه خرید آنلاین شده است. ساز و کار این تجارت به‌گونه‌ای است که افراد ضمن خرید از محصولات یا خدمات ارائه‌شده، پروفایل مربوط به خود را دارند و در یک شبکه‌ اجتماعی با دوستان خود در ارتباط هستند.

سوشال کامرس به معنی خرید و فروش کالا و خدمات مستقیم از بستر انواع شبکه اجتماعی است. این مدل خرید آنلاین شبکه اجتماعی را از نقش سنتی‌اش حرکت می‌دهد و به سمت کشف فرآیندی می‌برد که کاربران می‌توانند تمام مراحل خریدشان را بدون ترک اپلیکیشن‌های محبوب‌شان انجام دهند. پژوهشگران معتقدند سوشال کامرس بخش قابل توجهی از سود تبلیغات را به دست آورده است و احتمالا این سود بیشتر هم می‌شود. پیش‌بینی می‌شود در سه سال آینده از هر ۱۰ کالا ۸ کالا از طریق رسانه اجتماعی به فروش برسد.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله