ترجمه مقاله هوش تجاری

ترجمه مقاله هوش تجاری (هوشمندی کسب‌وکار): دانلود مجموعه مقاله از سایت‌های معتبر ساینس دایرکت و امرالد با ترجمه تخصصی

کیفیت: عالی و تخصصی

نوع فایل: مایکروسافت ورد

ترجمه مقاله هوش تجاری با رویکردی به ساخت و پیاده‌سازی

این مقاله با هدف تشریح فرایندهای ساخت سیستم‌های هوش تجاری صورت گرفته است‌. نویسندگان این مقاله با درنظرگرفتن ویژگی‌های سیستم‌های هوش تجاری، متدولوژی ویژه‌ای را برای ایجاد و به کارگیری این گونه سیستم‌ها در سازمان پیشنهاد کرده‌اند. این بررسی‌ها بر اهداف و سطوح کارکردی هوش تجاری در سازمان‌ها تمرکز دارد. از‌اینرو در زمینه حاضر، رویکردی که مورد استفاده قرار گرفته است دو مرحله اصلی را در برمی گیرد که از یک تقابل نسبت به یکدیگر برخوردارند، یعنی ایجاد سیستم هوش تجاری و به کارگیری سیستم هوش تجاری. بخش گسترده‌ای از این مقاله متوجه هدف‌ها و وظایفی است که برای ایجاد و پیاده‌سازی هوش تجاری مورد نظر است.

دانلود اصل مقاله بکارگیری هوش تجاری


تحقیقی پیرامون استفاده از ANP جهت استقرار یک مدل ارزیابی عملکرد برای سیستم هوش تجاری

سازمان‌های سنتی معمولا با مسائلی مانند ازدحام داده و کمبود اطلاعات کمبود دانش ناکافی بودن گزارشات روبرو هستند. در نتیجه برای تصمیم‌گیری به موقع در کمترین زمان ممکن در شرایط مورد نیاز سطوح بالای مدیریت معمولاً تصمیمات را بر اساس تجربیات خودشان اخذ می‌کنند که این نیز به نوبه خود باعث بالا رفتن ریسک تصمیم‌گیری و یا حتی پایین آمدن ارزش تصمیم‌گیری آنها می‌شود. هوش تجاری یک وسیله قابل استفاده توسط سازمان‌ها جهت جمع‌آوری و تحلیل داده‌ها و اطلاعات ساخت یافته و بدون ساختار است.

با استفاده از تکنولوژی‌های مدن اطلاعاتی است (IT) هوش تجاری از قسمت عمده‌ای از داده‌ که در پروسه عملیات روزانه تولید می‌شود را جمع کرده و به اطلاعات و دانش تبدیل می‌کند تا از حدس و گمان در سازمان جلوگیری کند در عملیات سرعت گرا بجهت بهتر کردن تاثیرات مدیریت و عملکرد، هوش تجاری تبدیل به ابزاری خواهد شد که سازمان را در لبه رقابت قرار خواهد داد.

دانلود اصل مقاله تحلیل شبکه هوش تجاری


نوآوری در مدیریت بازار با بکارگیری هوش تجاری: معرفی چارچوب پیشنهادی

امروزه، سازمان تجاری برای اینکه قادر باشد در مواجهه با تغییرات متنوع بازار پایدار بماند و در نهایت قادر به مدیریت بازار باشد، نیاز به تجزیه و تحلیل بازار دارد. برای این منظور، سازمان باید فرآیندهای کسب‌وکار خود را با استفاده از فن آوری‌های مدرن که هوش تجاری(BI) نامیده می‌شود، بروز رسانی نماید. در این مقاله در کنار معرفی فرایندهای مدیریت بازار، ضرورت قابل توجه نوآوری و خلاقیت در این فرایندها برای رقابت در تجارت جهانی مورد بحث قرار گرفته است. علاوه بر این، تعاریف هوش تجاری از نکته نظر نویسندگان مختلف و اصول و ویژگی‌های هوش تجاری بیان می‌شود.

سپس چارچوب پیشنهادی با توجه به ابعاد متنوع و کارکردهای هوش تجاری برای تقویت ویژگی‌های سازمان در جهت دستیابی به رویکرد هوش تجاری و دستیابی به منافع آن در روند کسب‌وکار معرفی می‌شود. افزایش توسعه حوزه تجاری، حضور مترقی و مبتنی بر هدف در محیط بین‌المللی و کارایی سازمان؛ برخی از کارکردهای کلیدی هستند که در ادامه مورد بحث قرار می‌گیرند. هدف از این مقاله معرفی چارچوب عملی برای کمک به سازمان‌ها در جهت هدایت اهداف خود نسبت به هوش می‌باشد، که آن باعث می‌شود سازمان‌ها درک صحیح و به موقعی از وضعیت بازار به دست آورند.

دانلود اصل مقاله نوآوری هوش تجاری


ترجمه مقاله هوش تجاری (BI) : دیدگاهی یکپارچه

ترجمه چکیده مقاله دیدگاهی یکپارچه به هوش تجاری

سیستم‌های هوش تجاری داده‌های عملیاتی و تاریخی را با ابزارهای تحلیلی ترکیب کرده تا اطلاعات ارزشمند و رقابتی را در اختیار برنامه ریزان و تصمیم گیرندگان قرار دهند. هدف هوش تجاری، بهبود کیفیت و بموقع بودن اطلاعات میباشدو مدیران میتوانند باهوش تجاری در مقایسه با رقبا به درک بهتری از موقعیت شرکت دست یابند. کاربردها و تکنولوزیهای هوش تجاری می‌تواند به شرکت‌ها کمک کنند تا رویه‌های متغیر در سهم بازار را تحلیل کنند؛ از قبیل : تغییرات در رفتار مشتریان، الگوهای مصرف، ترجیحات مشتریان، قابلیت­‌های شرکت و شرایط بازار.

ظهور ذخیره داده بعنوان یک مخزن، پیشرفت در پاکسازی داده‌ها، قابلیت‌های افزایش یافته در بخش نرم‌افزار و سخت افزار و ظهور طراحی وب، همگی برای ایجاد محیط هوش تجاری غنی تر نسبت به محیط پیشین با هم ترکیب می‌شوند. در این مقاله تلاشی در جهت ارائه چارچوبی برای ساخت یک سیستم هوش تجاری ارائه میگردد.

دانلود رایگان اصل مقاله هوش تجاری

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله