پاورپوینت اینترنت اشیاء

دانلود رایگان پاورپوینت اینترنت اشیاء به صورت قابل ویرایش به زبان فارسی

عنوان: پاورپوینت اینترنت اشیاء

زبان: فارسی

نوع فایل: پاورپوینت قابل ویرایش

تعداد اسلایدها: ۲۰ اسلاید

دانلود پاورپوینت اینترنت اشیاء

اینترنت اشیا برگردان واژه Internet of things است که گاهی اینترنت چیزها نیز نامیده می‌شود و با فرم کوتاه IOT نمایش داده می‌شود. این اصطلاح نخستین بار توسط کوین اشتون Kevin Ashton در سال ۱۹۹۹ معرفی شد. اینترنت اشیا برای توصیف جهانی استفاده می‌شود که در آن هر چیزی، از جمله اشیا بی جان، برای خود هویت دیجیتال داشته باشند و به کامپیوترها اجازه دهند آن‌ها را سازماندهی و مدیریت کنند.

برای نمونه اکنون ساختمان‌ها مجهز به اینترنت اشیا هستند. درب‌ها دارای سنسور و مجهز به اینترنت و کنترل از راه دور هستند. در خانه لوازم منزل نیز به اینترنت متصل می‌شوند. ماشین لباسشویی، یخچال و تلویزیون‌های جدید امکان اتصال به اینترنت را دارند. اینترنت اشیا اکنون یک ایده نیست و عملیاتی شده است. در عرصه سازمان و مدیریت نیز اینترنت اشیا در قالب مفهوم سازمان‌های هوشمند نمایان شده است.

درباره پاورپوینت اینترنت اشیاء

از آنجا که اینترنت اشیا یکی از مظاهر بکارگیری فناوری است بنابراین با استفاده از مدل پذیرش فناوری موسوم به TAM می‌توان اینترنت اشیا را در سازمان بکار گرفت. براساس ایده ساده و اولیه مدل پذیرش فناوری باید به دو عنصر زیربنایی توجه کرد:

  • سودمندی ادراک شده
  • سهولت استفاده ادراک‌شده

براین اساس نخست باید مشخص شود که مزایایی استفاده از اینترنت اشیا در سازمان چیست؟ سپس باید مشخص شود آیا استفاده از اینترنت اشیا در سازمان به سادگی میسر است یا خیر؟ سهولت استفاده ادراک‌شده از اینترنت اشیا کلید موفقیت در پذیرش اینترنت اشیا در سازمان است.

با توجه به توسعه مدل پذیرش فناوری می‌توان چند متغیر مهم دیگر را نیز به مدل اضافه کرد و مدل جدید و گسترده تری را ارائه کرد:

  • لذت استفاده
  • پذیرش اجتماعی
  • قابلیت تعامل

لذت بردن یعنی استفاده از یک فناوری بدون درنظرگیری نتایج و پیامدهای آن. به عبارت دیگر لذت بردن یعنی حس خوشایند داشتن از انجام یک کار بدون آنکه به پیامدهای نهایی آن توجه شود. حضور اجتماعی به جنبه‌هایی از یک فناوری اشاره دارد که موجب می‌شود کاربر باور کند با یک موجود موهوم و خیالی ارتباط ندارد و حضور فناوری را به صورتی باورپذیر لمس نماید. بنابراین پیشنهاد می‌شود پاورپوینت اینترنت اشیاء را دانلود کنید.

دانلود فصل دو (مبانی نظری و ادبیات پژوهش) اینترنت اشیا IOT

فصل دو شامل مبانی نظری و پیشینه پژوهش اینترنت اشیا (IOT) به صورت فایل ورد همراه با رفرنس فارسی و انگلیسی

آخرین به‌روزرسانی: منابع فارسی ۱۴۰۱ و منابع لاتین ۲۰۲۲

تعداد صفحات: ۴۹ صفحه با فونت لوتوس و فاصله خط ۱.۳

نکته: اگر به پارس‌مدیر اعتماد دارید خرید انجام دهید.

3.7 3 رای ها
امتیازدهی به مقاله