دانلود نرم‌افزار تحلیل خاکستری

نرم‌افزار تحلیل خاکستری GRA ابزاری توانمند در حل مسائل تصمیم‌گیری چندمعیاره است که به روش خاکستری حل می‌شوند. تئوری خاکستری توسط پروفسور دنگ جولانگ مطرح گردید. از زمان معرفی این نظریه روش‌های متعددی در این حوزه معرفی شد. یکی از مشهورترین آنها را روش تحلیل رابطه خاکستری و تاپسیس خاکستری است. نرم‌افزارهای متعددی نیز برای حل این مسائل معرفی گردید اما هرگز یک نرم‌افزار استاندارد طراحی نشد.

علت اصلی آنکه نرم‌افزار استانداردی در این زمینه وجود ندارد ریشه در ارائه منطق فازی دارد. در تحلیل خاکستری کوشش شد تا الگوی صفر و یکی و نگاه سیاه و سفید به نگاه خاکستری تبدیل شود. یعنی منطق علمی ارسطویی با منطق چندارزشی جایگزین شود. از زمانی که منطق فازی معرفی شد دیگر روش‌های خاکستری به فراموشی سپرده شود. بر همین اساس مباحث این رویکرد نیز به دست فراموشی سپرده شد. با این وجود استفاده از روش‌های مبتنی بر منطق خاکستری در جوامع آکادمیک کشور وجود دارد. برای حل این مسائل نیز باید جایگزین مناسبی برای ننرم‌افزار تحلیل خاکستری GRA وجود داشته باشد. سایت پارس‌مدیر کوشش کرده است تا جایگزین مناسبی برای این مساله پیدا کند.

جایگزین نرم‌افزار تحلیل خاکستری GRA

یک مشکل همیشگی برای استفاده از نرم‌افزار GRA برای انجام تحلیل خاکستری وجود دارد و آن عدم انعطاف لازم این برنامه برای انجام محاسبات با روش تحلیل رابطه خاکستری است. توصیه می‌شود از فایل اکسل برای انجام محاسبات استفاده کنید. روش انجام تحلیل GRA در اکسل به صورت مبسوط در فایل آموزشی زیر ارائه شده است. کدنویسی بسیار ساده بوده و دستورات پیچیده‌ای نیاز ندارد. فایل راهنما و فایل کدنویسی شده اکسل موجود است.لینک دانلود دانلود نرم‌افزار تحلیل خاکستری GRA ارائه شده است.

به جای استفاده از انبوه نرم‌افزارهای ناشناس و بدون منبع معتبر در زمینه تحلیل خاکستری، بسادگی در محیط اکسل کدنویسی کنید.

  • آموزش کامل روش تحلیل خاکستری
  • آموزش کامل کدنویسی به زبان ساده در اکسل
  • فایل اکسل کدنویسی شده و open source
  • مثال عددی و تشریح آن در فایل ورد و حل آن در فایل اکسل
  • دانلود نرم‌افزار GRA کدنویسی شده در محیط اکسل

ترجمه کتاب دنگ در زمینه تحلیل خاکستری

زنگ و هوانگ در کتاب تصمیم‌گیری چندمعیاره در فصل هشت تحلیل رابطه خاکستری براساس رویکرد دنگ را ارائه کرده اند. ترجمه صحیح فارسی فصل هشتم کتاب دنگ در زمینه تحلیل رابطه خاکستری توسط پارس مدیر آماده شده است.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله