پرسشنامه گردشگری غذایی

دانلود فایل ورد پرسشنامه گردشگری غذایی همراه با روایی و پایایی و منبع شناسی استاندارد و معتبر

هدف: بررسی گردشگری غذایی از منظر آمیخته بازاریابی

تعداد سوالات: ۲۱ گویه با طیف لیکرت ۵ درجه

روایی و پایایی : دارد

منبع شناسی: معتبر و استاندارد شده

شرح و تفسیر: دارد

خروجی‌ محاسبات: تفصیلی همراه با مدل فارسی

تعریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه گردشگری غذایی

گردشگری غذایی food tourism یکی از انواع گردشگری در مباحث مدیریت گردشگری است که می‌تواند نقش مهمی در جذب توریستها داشته باشد. این نوع گردشگری به آداب و رسوم و فرهنگ هر کشوری مرتبط است. برای بازدیدکنندگانی که از سایر کشورهای جهان با فرهنگی متفاوت به این کشورها قدم می‌گذارند و آماده تجربهٔ فرهنگ و رسوم و غذاهای آنان هستند، جذابیت دارد. هم‌اکنون گردشگری غذا در دنیا ۲۰۰ میلیارد دلار درآمد دارد.

گردشگری غذا صنعتی بسیار نوپاست که ادبیات آن به سال ۲۰۰۱ برمی‌گردد. زمانی که عبارت «گردشگری خوراک و پختنی‌ها» در مقاله‌ای توسط اریک ولف مدیر اتحادیه بین‌المللی توریسم غذا معرفی شد. این مقاله که بعدها تبدیل به نخستین کتاب جهان دربارهٔ صنعت گردشگری خوراک و پختنی‌ها شد، مهم‌ترین کتاب در محافل دانشگاهی و تخصصی دنیا بود که اطلاعات مفیدی دربارهٔ این نوع گردشگری را در اختیار دانشجویان و فعالان صنعت توریسم قرار می‌داد. امروزه سفر برای غذا به یکی از انگیزه‌های گردشگری در بسیاری از کشورهای جهان تبدیل شده‌است.

غذا از همان روزهای ابتدایی زندگی بشر، یکی از ارکان اصلی و حیاتی ادامه زندگی بوده است. اما حالا همین وجه خوشمزه زندگی، تبدیل به یک عنصر استراتژیک شده است. این می‌تواند اقتصادها را زیر و رو کرده و فرهنگ و سنت را پر و پا قرص سر جایش نگاه دارد. البته به عنوان یک دیپلمات قوی در صحنه جهانی ظاهر شود. انسان امروز به این نتیجه رسیده است که اصلا نباید غذاها به خصوص غذاهای بومی و محلی را دست کم گرفت. نظریاتی از این دست سبب شده تا امروز شاخه‌ای از صنعت پردرآمد گردشگری به غذا اختصاص یابد. با ایران هتل آنلاین، متخصص در رزرو آنلاین هتل، در یک گردشگری غذایی بر روی کره زمین همراه باشید، قطعا پرسشنامه گردشگری غذایی خواهد بود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله