پرسشنامه گردشگری هوشمند

دانلود فایل ورد پرسشنامه گردشگری هوشمند دارای روایی و پایایی

هدف : شناسایی مؤلفه‌های دارای اولویت در گردشگری هوشمند به منظور جذب گردشگر در کشور

ابعاد : رایانش ابری، ارتباط سیار، اینترنت اشیاء و هوش مصنوعی

تعداد سوالات : ۳۳ گویه با طیف لیکرت ۵ درجه

منبع : معتبر

روایی و پایایی : دارد

تعریف مفهومی پرسشنامه گردشگری هوشمند

گردشگری هوشمند به عنوان زیرمجموعه‌ای از مفهوم شهر هوشمند ظاهر شده‌است. با هدف ارائه راه حل‌هایی که به نیازهای مربوط به سفرهای ویژه می‌پردازند. سیستم‌های هوشمند، که استفاده و به‌کارگیری اطلاعات برای برآورده کردن نیازهای کاربران را میسر می‌سازد، به عنوان مفهومی در مدیریت سازمان‌ها و سیستم‌های کلان به عنوان یک اصل در حال ظهور است.

گردشگری هوشمند به عنوان پلی میان زیرساخت‌های فضای فیزیکی و فضای دیجیتالی است. این روش با استفاده از علم فناوری اطلاعات حجم وسیعی از اطلاعات مفید، دقیق و صحیح را در اختیار مسافر قرار می‌دهد. تحلیل این اطلاعات به مسافر در تصمیم‌گیری برای انتخاب بهترین مقصد کمک می‌کند و اطلاعات جامعی از تجهیزات اطلاع‌رسانی و اینترنتی، اطلاعات تور و خدمات مربوط به سفر را در اختیار او قرار می‌دهد.

مقصد هوشمند در گردشگری را که نمونه‌ خاصی از شهر هوشمند است، مقصدی نوآور گویند. زیرساخت‌های این مقصد با تکیه بر تکنولوژی ایجاد شده و نه تنها تضمین‌کننده‌ توسعه‌ پایدار در مناطق گردشگری است بلکه برای همه افراد قابل دسترس بوده و تعامل گردشگران را با محیط اطراف تسهیل ‌می‌کند. به این ترتیب کیفیت تجربه‌ مقصد افزایش یافته و کیفیت زندگی شهروندان نیز بهبود ‌می‌یابد. مقصد‌های گردشگری هوشمند فضایی مناسب برای تقویت مدیریت گردشگری هوشمند هستند. گردشگری هوشمند رویکرد جامعی است که با به‌کارگیری فناوری و تجهیزات اطلاع‌رسانی و اینترنتی، اطلاعات تور و خدمات مربوط به سفر مانند مقصد، غذا، حمل‌ونقل، رزرواسیون و راهنمای تور را در اختیار گردشگران قرار ‌می‌دهد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله