پرسشنامه توسعه گردشگری ورزشی

دانلود فایل ورد پرسشنامه توسعه گردشگری ورزشی دارای روایی و پایایی و منبع استاندارد

هدف : بررسی اهمیت جاذبه‌ها و مشکلات موجود در گردشگری ورزشی ایران

ابعاد : جاذبه‌های طبیعی ورزشی مربوط به ورزش‌های ساحلی، آبی و تابستانی، جاذبه‌های مربوط به ورزش‌های زمستانی، جاذبه‌های مربوط به کوهنوردی و غارنوردی، جاذبه‌های مربوط به آب گرم و طبیعت درمانی، جاذبه‌های مربوط به بیابانگردی، جاذبه‌های مربوط به شکار و صید و جاذبه‌های مربوط به دامنه‌نوردی و طبیعت گردی

تعداد سوالات : ۲۵ گویه با طیف لیکرت ۵ درجه

منبع : معتبر

روایی و پایایی : دارد

تعریف مفهومی پرسشنامه توسعه گردشگری ورزشی

گردشگری ورزشی یا sport tourism یکی از زیرمجموعه‌های گردشگری و صنعت توریسم است که شامل سفر کردن به مناطق مختلف جهان به منظور شرکت کردن در یک رویداد و مسابقه ورزشی و یا تماشای فعالیت ورزشی است. البته، ممکن است که بسیاری از افراد نام این نوع از گردشگری را نشنیده باشند و همچنان برای دیدن یا شرکت در رقابت‌های ورزشی به کشورهای برگزار کننده رقابت‌ها سفر کنند. برگزاری هر کدام از مسابقات و رویدادهای ورزشی، فرصت مناسبی را برای سرمایه گذاری و میزبانی و به تبع آن، رشد اقتصادی به وجود می‌آورد. به همین دلیل، گردشگری ورزشی، صنعت رو به رشدی بوده و همه کشورها تلاش می‌کنند تا پیش زمینه‌های این صنعت سود آور را در کشورشان فراهم کنند.

گردشگری ورزشی به سفرهایی گفته می‌شود که تماشای یک مسابقه‌ی ورزشی یا شرکت در چنین مسابقاتی را در بر می‌گیرد. گردشگری ورزشی یکی از زیرمجموعه‌های گردشگری و صنعت توریسم است که روز به روز در حال گسترش و پیشرفت است و بر تعداد طرفداران آن افزوده می‌شود. در این شیوه از گردشگری مسافران مقاصد گردشگری را براساس حوادث ورزشی انتخاب می‌کنند. برای نمونه جشنواره کشتی محلی در فیلبند بسیاری را به خود جلب می‌کند. رویدادهای ویژه ورزشی باعث رونق توریسم و گردشگری در مناطق هدف می‌شوند. بنابراین اقتصاد منطقه نیز شکوفا خواهد شد. پیامدهای چنین روشی به نفع گردشگر و بومیان است.

فایل پرسشنامه گردشگری ورزشی و پرسشنامه مشکلات گردشگری ورزشی نیز قابل دانلود است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله