کتاب کارآفرینی کاربردی

عنوان : کتاب کارآفرینی کاربردی

نویسنده: عطیه فلاح و مریم فتاح

نوع فایل: فارسی تمام فصول کتاب

تعداد صفحات: ۱۵۰

ناشر: جهاد دانشگاهی

دانلود کتاب کارآفرینی کاربردی

حمایت از ناشر و نویسندگان: این کتاب به صورت تمام متن در اینترنت منتشر شده است و اگر ناشر نارضایتی خود را اعلام کند لینک آن از پارس‌مدیر حذف خواهد شد.

درباره کتاب کارآفرینی کاربردی

امروزه به دنبال ورود به قرن جدید، دانش بشری بیش از هر زمان دیگر دستخوش تغییرات و تحولات گوناگونی است. پیشرفت‌های سریع و اعجاب‌­آمیز در زمینه‌­های علمی و فناوری ایجاب می‌کند که سطح علمی و تخصصی در رشته­‌های مختلف از لحاظ کمی و کیفی و نوع نگرش به آنها ارتقاء یابد. در این رهگذر با نوآوری سازمانی و ابداعات جدید فراهم آوردن زمینه­‌های تازه در عرصه­‌های کار و تولید، ماهیت اشتغال در جامعه چهره‌­ای نوین می‌­یابد و برای احراز شایستگی وارد شدن در حیطه­‌های شغلی مختلف افراد، باید علاوه بر تخصص حرفه‌­ای توانایی­‌های ویژه دیگری کسب نمایند. در غیر این صورت ممکن فرصت‌های اشتغال را از دست بدهند.

خلاقیت سازمانی و وجود کارکنان خلاق زمینه بروز ایده‌های جدید را فراهم می‌آورد. یک کارآفرین در سایه این ایده‌های خلاقانه فرصت‌های بازار را شکار می‌کند. در این راستا کارآفرینی سازمانی به عنوان پدیده­ای نوظهور، به عنوان راهبردی برای حل مشکل بیکاری و ایجاد و خلق عرصه­‌های تولید و خدمات به منظور رشد و پویایی و افزایش ثروت در جامعه به حساب می‌آید، لذا برای رشد و توسعه کشورهای در حال توسعه از جمله ایران یکی از نیازهای اساسی به شمار می‌­رود.

به زعم نویسندگان این کتاب، کارآفرینی هنر شکار فرصت‌های محیطی است. هدف این کتاب آشنا کردن خواننده با مبانی کارآفرینی است. شامل پنج فصل می‌باشد. در فصل اول این کتاب به تعریف کارآفرین و ویژگی‌های کارآفرینان پرداخته شده است. در فصل دوم مدیریت کارآفرینی تشریح شده است. در فصل سوم نیز فناوری اطلاعات کارآفرینی مورد بحث قرار گرفته است. دانشجویان رشته مدیریت کارآفرینی با مطالعه کتاب کارآفرینی کاربردی سیراب می‌شوند.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله